1. Anasayfa
 2. Haberler

15 Eylül etkinliği öncesinde Apple Watch Series 6 ve iPad Air 4 için son bilgiler

15 Eylül etkinliği öncesinde Apple Watch Series 6 ve iPad Air 4 için son bilgiler
0

Apple, 15 Eylül tarihinde beklenen donanım etkinliğini düzenliyor. İşte bu etkinlikte Apple Watch Series 6 ve iPad Air 4 geliyor.

15 Eylül Apple donanım etkinliği sağlam kaynak Mark Gurman’a göre sadece iPad Air 4 ve yeni akıllı saat Apple Watch Series 6 duyurularına ev sahipliği yapacak. Aktarıldığı kadarıyla kadarıyla teknoloji devi dört farklı modelden oluşan iPhone 12 ailesini ekim ayındaki ayrı bir etkinliğe bırakmak istiyor. 15 Eylül’de gelecek ürünlerden ilki olan iPad Air 4‘ün iPad Pro’lar ile benzer bir tasarıma sahip olduğu aktarılıyor. Daha önce sağlam bilgiler veren bir kaynağa göreyse tablet beklenenden daha pahalı olacak. Burada ABD için 569 dolar ila 599 dolar arasında bir fiyat beklentisi bulunuyor. Daha önce model 499 dolardan çıkacak denilmişti. Face ID yerine Apple için bir ilke imza atarak “yana konumlandırılan” Touch ID parmak izi sensörü ile yolda olduğu aktarılan tablet, yüksek ihtimalle gücünü 5 nm A14 Bionic işlemciden alıyor ve 11 inç ekran kullanıyor.

iPad Air 4 yanında gelecek Apple Watch Series 6 için de yeni bir bilgi var

Akıllı saat Apple Watch Series 6, son bilgilere göre yeni “mavi” renk seçeneğiyle fark yarayacak. Şimdiye kadar sunulmayan bu rengin, iPhone 12’lerde de olacağı biliniyor. Apple bu açıdan bir kombin kuracak gibi görünüyor. Saat daha önce çıkan bilgilere göre oksijen doygunluğunu belirleme özelliği ile yolda. Aktarıldığı kadarıyla Watch Series 6 kandaki oksijen seviyesi belirlenen düzeyin altına düştüğünde bildirimde bulunabilecek. Kan oksijen seviyesindeki düşüş ciddi solunum veya kardiyak problemlere neden olabiliyor deniyor ve bu konuda bilekten sürekli ölçüm gerçekten hayati görünüyor. Yeni sensörleriyle uyku takibi konusunda da gelişmiş veriler sunacağı aktarılan modelin, ayrıca “panik atak” belirleme desteğine sahip olacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir