1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. 160 km menzil sunan modern elektrikli bisiklet: Radiant Carbon

160 km menzil sunan modern elektrikli bisiklet: Radiant Carbon

Radiant Carbon elektrikli bisiklet

Elektrikli bisiklet pazarı gelişmeye devam ediyor. Bu sefer karşımızda Tony Ellsworth imzalı The Ride Bikes Radiant Carbon bulunuyor.

Dünyaca ünlü dağ bisikleti üreticisi Tony Ellsworth tasarımını taşıyan ve The Ride Bikes firmasından gelen Radiant Carbon, modern bir tasarıma sahip. Üç farklı gövde rengiyle tasarlanan elektrikli bisiklet, görebileceğiniz üzere önde sadece tek bir maşa kolu taşıyor. Bünyesinde süspansiyon sistemi yer almayan ve karbon fiber kullanılarak üretilen model, zincir yerine tam 80 bin km sürüş ömrü bulunan karbon kayış sistemi ile aktarım gerçekleştiriyor. Bu açıdan daha kullanışlı bir seçenek olan bisiklet, teknik olarak baktığımız zaman 60 Nm / 500 W gücünde bir ortaya konumlandırılan Shimano imzalı elektrik motoru taşıyor. Bu motor ile 32 km/s hıza çıkabilen Radiant Carbon, 630 Wh pil paketiyle 160 km menzil getiriyor. Bu da birçok kişi için fazlasıyla yeterli görünüyor. Önde ve arkada disk frenlerin kullanıldığı elektrikli model, entegre LED aydınlatma ile geliyor ve Shimano bilgi ekranı üzerinden Bluetooth bağlantı da sunuyor.

Radiant Carbon elektrikli bisiklet ucuz değil

Sadece 360 adet üretilecek bisikletin fiyatı ise tam 5 bin dolar seviyesinde yer alıyor. Bu da elbette bisikleti çok kısıtlı bir kitle için uygun kılıyor. Türkiye’de şu an satılan hemen hemen tüm elektrikli bisikletlere buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap
İçeriğe tepkiniz nedir?

Yazar Hakkında

Orta okuldan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yorum Yap