2 bin TL’ye deliksiz uyku; karşınızda Bose Sleepbuds II
 1. Anasayfa
 2. Haberler

2 bin TL’ye deliksiz uyku; karşınızda Bose Sleepbuds II

0

Ses sistemi, hoparlör ve kulaklık konusunda dünyanın en önemli isimlerinden Bose, uyku sorunu yaşayanlar için hazırladığı Bose Sleepbuds II ile karşımızda.

Bose‘un geçtiğimiz yıl Kickstarter üzerinden büyük bir başarı elde ettiği ürünü Sleepbuds yenilendi. 250 dolar fiyat etiketiyle satışa çıkan ilk sürüm, yaşanan pil problemleri nedeniyle satıştan kalkmış ve bu durum birçok kişiyi oldukça üzmüştü. Çünkü ilk sürümün performansı çok beğenilmişti. Şimdi Bose bir kez daha deniyor. Bu sefer Bose Sleepbuds II karşımızda yer alıyor. İlk sürüm ile benzer olan model halen temel olarak bir kulaklık ancak amacı müzik dinletmek değil. Sleepbuds II tam olarak uyumanıza yardımcı olmak için tasarlanmış bir seçenek.

Kulak içi formunda olan ürün, ortamdaki istenmeyen sesleri maskeliyor ve onları daha rahatlatıcı seslerle değiştiriyor. Yeni modelde duruma göre 35 farklı ses içeriğinin olduğu aktarılıyor. Bunun sonucunda daha iyi ve derin bir uykunun önünü aralayan ürün, uygulama (iOS ve Android) temelinde çalışıyor. Kişiler bu uygulamadan istedikleri rahatlatıcı sesi seçebiliyor ve süreci kendileri için özelleştirebiliyor.

10 saat pil ömrü sunan Sleepbuds II, beraberinde gelen üniteyle kullanımını 30 saat kadar artırabiliyor. Uygulama sayesinde uyanmanız için gereken alarmı duymanızı engellemeyen Bose Sleepbuds II, “komşu gürültüsünü, trafik gürültüsünü ya da eşinizin horlama sesini” rahatlıkla ortadan kaldırabiliyor. IPX4 sertifikası olan yani terden etkilenmeyen özel kulaklık, ilk sürümden daha da konforlu deniyor.

Bose Sleepbuds II pahalı bir seçenek konumunda

Hayat kalitesini artırmak adına çok güzel duran ürünün ilk olarak Amerika ve Kanada’da satılacağı belirtiliyor. Satış fiyatı ilk sürüm gibi 250 dolar olan modelin raflardaki yerini 6 Ekim tarihinde alacağı aktarılıyor. Modelin ileride Türkiye’de de satılacağını düşünüyoruz. 2 bin TL’nin güncel kur üstünden vergisiz fiyat olduğunu belirtelim.

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir