1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. 8. jenerasyon iPad tanıtıldı; işte maliyet ve özellikleri

8. jenerasyon iPad tanıtıldı; işte maliyet ve özellikleri

8. jenerasyon iPad

Teknoloji devi Apple, Watch Series 6 ve Watch SE sonrasında 8. jenerasyon iPad modelini de fotoğrafı olarak lanse etti. İşte öğrenilmesi gerekenler;

8. jenerasyon iPad, işletmeden alt seviyede alıştığımız kalın çerçeveli tasarımı devam ettiren, genel olarak herkese hitap eden en yeni tablet modeli. Eforunu A12 Bionic harekâtçıdan alan başka bir deyişle bir hayli operasyoncu için yeterince eforlu olan tablet, ön surata konulan standart Touch ID parmak izi sensörünü kullanıyor ve şirketin yeni klavye aksesuarı ile geçimli olarak vazife yapıyor. Elbette Apple Pencil ile de geçimli olan tablet, iPadOS 14 ile oldukça hemen her lüzum için becerili bir alternatif oluşturuyor. 10,2 inç Ağ Tabaka ekran üzerine kurulan model, artta 8 megapiksel kamera taşıyor. Önünde FaceTime HD kamera yer alan 8. nesil iPad, beklendiği üzere LTE’li versiyona da sahip. 10 saatlik batarya ömrü bulunan model, Smart Connector irtibat ile geliyor ve paketinden USB-C efor adaptörü çıkıyor.

Bütçe arkadaşı Apple Watch SE tanıtıldı; işte maliyeti ve özellikleriNihayet tanıtıldı; Apple Watch Series 6 ve öne çıkan tüm özellikleri

Ürün hakkında “Sekizinci jenerasyon iPad ile alıcılarımızla daha da süratli ve eforlu bir tecrübe sunduğunuz için coşkuluyuz,” diyen Apple’ın Evrensel Pazarlamadan Mesul Başkan Yardımcısı Greg Joswiak laflarını şöyle sürdürdü: “Muhteşem 10.2 inç Ağ Tabaka ekranı, A12 Bionic’in sağladığı performans çoğalışı, muhteşem kameraları ve çok daha aşırısıyla, yeni iPad alıcılarımızın çalışmanın, reyin oynamanın, bilmenin ve beğendikleriyle irtibatta olmanın her zamankinden daha eforlu ve çok güzergahlı yollarını aradıkları günümüzde mucizevi bir kıymet oluşturuyor.

8. jenerasyon iPad bütçe arkadaşı bir alternatif konumunda yer alıyor

Dört değişik renk alternatifi olan tabletin başlangıç maliyeti 329 dolar seviyesinde. Bu modelden Apple’ın özellikle korona yarıyılındaki arz göz önüne alındığı zaman çok satacağı sarih biçimde görünüyor.

Üç değişik renk alternatifi bulunan modelin Türkiye başlangıç maliyeti ise 32 GB için 3.199 TL seviyesinde. 128 GB için 3.999 TL verilmesi gerekiyor. Wi-Fi + Cellular  ise 4.399 TL seviyesinde yer alıyor.

Yorum Yap
İçeriğe tepkiniz nedir?

Yazar Hakkında

Orta okuldan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yorum Yap