1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. AirPods Pro yeni aktüellemeyle dikkat toplayan özelliklere kavuşuyor

AirPods Pro yeni aktüellemeyle dikkat toplayan özelliklere kavuşuyor

AirPods Pro

Apple, ikinci jenerasyon AirPods ve AirPods Pro için yeni bir aktüelleme yayınladı. 2D15 aktüellemesinin yerini 3A283 aktüellemesi alıyor. Aktüellemeyle beraber Spatial Audio ismi verilen özellik AirPods Pro’ya geliyor.

Kulaklığın yerleşik sensörlerini kullanan sistem, bu sayede bireylerin kafalarını döndürme vaziyete göre otomatik ses ayarı yaparak en etkileyici ses tecrübesini getiriyor. Hakimiyet merkezine ilave edilen bu özellik sayesinde kullanıcılar diledikleri zaman bu özelliği açıp kapatabiliyor. MacRumors forumlarından gelen ilk raporlar, Spatial Audio’nun işlevsel olduğunu ve Apple TV+ içeriğiyle çalıştığını belirtiyor. Bu özelliği test eden şahıslar sesin çekici ve uslara uysallık verdiğini belirtiyor.

AirPods Pro için gelen aktüelleme ses performansında çıtayı yükseltiyor

Dünya Geliştiriciler Konferansı’nda tanıtılan bu özellik sinema salonlarındaki sesi kulaklıklara getiriyor. Bu özellik AirPods Pro‌ ve iPhone’daki jiroskop ve ivme ölçeri kullanarak kullanıcıların başlarının hareketini ve ‌iPhone‌ pozisyonlarını takip ediyor. Hareket bilgilerini karşılaştıran bu özellik kullanıcılara iddialı bir ses performansı vadediyor. AirPods Pro’ya bu aktüellemenin yüklenmesi için kulaklıkları AirPods şarj kolisine koymalı ve ardından makineyi şarj aygıtına bağlamanız gerekiyor. Bu operasyonun ardından kulaklıkların iOS makinelerine de bağlı olması gerektiğini belirtelim. Aktüellemede otomatik geçiş özelliği de kullanıcılara sunuluyor. Aktüelleme henüz aygıtınız için gelmediyse sabırlı olmanızda bereket var.

Yorum Yap
İçeriğe tepkiniz nedir?

Yazar Hakkında

Orta okuldan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yorum Yap