1. Anasayfa
 2. Haberler

AirPods Pro yeni güncellemeyle dikkat çeken özelliklere kavuşuyor

AirPods Pro yeni güncellemeyle dikkat çeken özelliklere kavuşuyor
0

Apple, ikinci nesil AirPods ve AirPods Pro için yeni bir güncelleme yayınladı. 2D15 güncellemesinin yerini 3A283 güncellemesi alıyor. Güncellemeyle birlikte Spatial Audio adı verilen özellik AirPods Pro’ya geliyor.

Kulaklığın yerleşik sensörlerini kullanan sistem, bu sayede kişilerin kafalarını döndürme duruma göre otomatik ses ayarı yaparak en etkileyici ses deneyimini getiriyor. Kontrol merkezine eklenen bu özellik sayesinde kullanıcılar diledikleri zaman bu özelliği açıp kapatabiliyor. MacRumors forumlarından gelen ilk raporlar, Spatial Audio’nun işlevsel olduğunu ve Apple TV+ içeriğiyle çalıştığını belirtiyor. Bu özelliği test eden kişiler sesin sürükleyici ve akıllara durgunluk verdiğini belirtiyor.

AirPods Pro için gelen güncelleme ses performansında çıtayı yükseltiyor

Dünya Geliştiriciler Konferansı’nda tanıtılan bu özellik sinema salonlarındaki sesi kulaklıklara getiriyor. Bu özellik AirPods Pro‌ ve iPhone’daki jiroskop ve ivme ölçeri kullanarak kullanıcıların başlarının hareketini ve ‌iPhone‌ pozisyonlarını takip ediyor. Hareket verilerini karşılaştıran bu özellik kullanıcılara iddialı bir ses performansı vadediyor. AirPods Pro’ya bu güncellemenin yüklenmesi için kulaklıkları AirPods şarj kutusuna koymalı ve ardından cihazı şarj cihazına bağlamanız gerekiyor. Bu işlemin ardından kulaklıkların iOS cihazlarına da bağlı olması gerektiğini belirtelim. Güncellemede otomatik geçiş özelliği de kullanıcılara sunuluyor. Güncelleme henüz cihazınız için gelmediyse sabırlı olmanızda yarar var.

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir