1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. AirPods Studio için merak edilen lansman tarihi ortaya çıktı

AirPods Studio için merak edilen lansman tarihi ortaya çıktı

Apple AirPods Studio

Teknoloji devi Apple‘ın üst seviye özelliklere sahip olacak yeni kablosuz kulaklık modeli AirPods Studio için tarih ortaya çıkmış durumda.

Apple’ın kafa üstü kablosuz kulaklığı AirPods Studio, biliyorsunuz büyük beklentilere rağmen iPhone 12’lerin tanıtıldığı etkinlikte karşımıza çıkmadı. İşte bu model hakkında kısa süre önce bir açıklama yapan Apple’a yönelik sağlam kaynaklardan Jon Prosser, kulaklığın üretiminde Apple’ın önemli bazı sorunlar yaşadığını belirtmişti. Bu yüzden firmanın bazı kilit özelliği iptal ettiği de aktarılmıştı. Ürünü satışa sunmadan önce zamana ihtiyaç olduğu aktarılan teknoloji devi, Jon Prosser‘ın son açıklamasına göre yeni modeli için hiç acele etmiyor. Çünkü modelin 16 Mart 2021 tarihli etkinlikte karşımıza çıkarılacağı aktarılıyor. Yani kulaklık için ciddi bir süre daha beklememiz gerekiyor. Jon Prosser, firmanın daha önce 2021’e kalacak dediği takip aksesuarı AirTags içinse halen artık önümüzdeki ay tanıtılacak diyor.

AirPods Studio için teknik olarak neler biliyoruz?

Biliyorsunuz ürün iki farklı sürüme sahip. Sayfada tasarımını gördüğünüz model metal ile deri kullanılan lüks versiyon ve tam 599 dolara satılacak. Diğer 349 dolarlık versiyonun ise spor odaklı olduğu ve daha temel malzemeler üzerine kurulduğu aktarılıyor. Transparency Mode ile istenirse kesebildiği dış gürültüyü içeriye verebilecek denilen her iki Studio versiyonu da, sürpriz olmayacağı üzere çok yüksek ses kalitesi sunacak ve geniş özelleştirme seçeneklerine sahip olacak.

iOS ile Mac tarafında çalışıyor ve özel ekolayzır ayarlarını da taşıyor denilen kablosuz kulaklık, manyetik olarak çıkarılıp değiştirilebilecek kulak padleriyle yolda bulunuyor. USB-C portundan şarj edilebilecek kulaklık için kablolu bağlantıya ise izin vermiyor bilgisi elimizde bulunuyor.

Yorum Yap
İçeriğe tepkiniz nedir?

Yazar Hakkında

Orta okuldan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yorum Yap