1. Anasayfa
 2. Mobil

Akıllı telefonunuza Android 11 Beta sürümü nasıl indirilir?

Akıllı telefonunuza Android 11 Beta sürümü nasıl indirilir?
Akıllı telefonunuza Android 11 Beta sürümü nasıl indirilir
0

Android 11 şimdilik sadece bir kaç telefona geldi. Artık Android 11 sürümünü indirebilirsiniz. Google, kullanıcıların test edebileceği en yeni işletim sisteminin erken bir sürümünü yayımladı, yıl sonuna doğru daha geniş bir kullanıma sunulmadan önce bazı kullanıcılar Android 11 test edebilecek.

Bazı kullanıcılar Android 11 beta sürümünü indirebilir, ancak şu anda beta sadece yayınlandı, yılın ilerleyen zamanların da daha fazla telefona gelecek şekilde ayarlanmış olsa da, kullandığınız bir Google Pixel cihazınıza Android 11 test edebilirsiniz.

Bir Google Pixel 2, Pixel 2 XL, Pixel 3, Pixel 3 XL, Pixel 3a, Pixel 3a XL, Pixel 4 veya Pixel 4 XL‘İNİZ varsa ve gelecek yıl boyunca çoğu akıllı telefona gelecek olan Android yükseltmesinin erken bir yapısını test etmek istiyorsanız, şunları yapabilirsiniz. İşte detaylar.

Android 11 beta nasıl indirilir?

 • Android Beta programına buradan katılın
 • Uyumlu akıllı telefonunuzu kaydedin
 • Android 11 indirmek için akıllı telefonunuzdaki yönergeleri izleyin
 • Akıllı telefonunuzu yeniden başlatın

Android 11 Güncelleme

Öncelikle, uyumlu bir akıllı telefonunuz varsa, Android Beta programına kaydolmanız gerekecektir ve bunu bu bağlantıyı tıklayarak yapabilirsiniz.

Google‘ın Android 11 beta ‘cihazınızın normal işleyişini etkileyebilecek hatalar ve kusurlar içerebilir’ ve bir sorununuz varsa Android 10‘a geri dönmenin tek yolu telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlamaktır, bu yüzden önce verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

Önceki Android beta testlerine katıldıysanız, Android 11‘i test edebilmek için yine de tekrar kaydolmanız gerekir.

Android 11 Beta programına katıldığınızda, yeni işletim sistemini test etmek için telefonunuz tarafından ‘kayıt ol’ seçeneğini seçin.

Şimdi, akıllı telefonunuzda, Android 11‘i indirip yüklemenizi isteyen bir bildirim alırsınız. Hemen gelmezse biraz bekleyin işleme alındığı gibi bildirim size ulaşacaktır.

Android 11’i manuel olarak yüklemek istiyorsanız, bir bildirim beklemek yerine telefonunuzun Ayarlar menüsüne gidin. Güncelleştirmeleri seçin, sonra ‘Sistem‘, sonra ‘Sistem Güncelleme‘ ve son olarak Kontrol edin tıklayın.

Telefonunuz hazırsa, bilgilendirileceksiniz, ancak bu her zaman hemen gerçekleşmeye bilir. Biraz sabırlı olmalısınız.

Android 11‘i bildirim yoluyla veya manuel bir sistem güncellemesi yoluyla indirmiş olsanız da, yüklenmesi biraz zaman alacaktır. Daha sonra telefonunuzu yeniden başlatır. Şimdi, Android 11‘i test etmeye ve tüm yeni özelliklerini keşfetmeye hazır olmalısınız.

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir