1. Anasayfa
 2. Haberler

Amazon, drone ile teslimat yapabilmek için lüzumlu onayı aldı

Amazon, drone ile teslimat yapabilmek için lüzumlu onayı aldı
0

Drone teknolojisinin her geçen gün büyümesi, işletmelerin de bu teknolojiyi daha yaygın hale getirerek bir hayli alanda kullanmasını sağlıyor.

Misalin kargo firmaları, drone’ları kullanarak süratli ve tehlikesiz bir biçimde teslimat yapmak için çalışmalar yapıyor.

Geçtiğimiz sene haziran ayında Las Vegas’ta tertip edilen MARS Konferansı Makine öğrenimi, Otomasyon, Robotik ve Uzay faalliğinde teslimat drone’unu tanıtan Amazon, Prime Air adını verdiği yeni teslimat hizmetini başlatacaklarını açıklamıştı.

ABD Federal Havacılık Kurulu FAA, drone teslimatlarına karşı oldukça önlemli yanaşıyor. Ancak heyet, aradan 1 seneyi aşkın bir müddetin geçmesinin ardından Amazon’a lüzumlu izinleri verdi.

6 adet pervaneye sahip teslimat drone’u, daha evvel pek görmediğimiz bir tasarım ile geliyor. Pervaneleri gözetmek için müseddes biçiminde bir yapısı bulunan drone, 24 kmlik bir uçuş zamanına ve 5 kilo ağırlığına kadar taşıma kapasitesine sahip.

Söz mevzusu sistem sayesinde Amazon, teslimatları 30 dakika içerisinde alıcılarına eriştirmeyi hedefliyor.

amazon

lk olarak 2013 senesinde üretilen ve kesintisiz geliştirilen Amazon Prime Air drone’lar, yararlılık, karar ve güvenlik mevzularında aldığı aktüellemeler ile son halini aldı.

Gelişmiş algoritmalar ve makine bilmesi kullanan ve gelişmiş nesne idrak etme sistemleri ile donatılan yeni teslimat drone’u, alıcıların bahçelerindeki çamaşır ipleri veya öbür teller gibi güçlü manileri tespit edebiliyor ve evcil hayvanlar gibi hareketli şeyleri rahatlıkla idrak edebiliyor.

amazon

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir