Amazon duyurdu: Ring’den evde uçabilen güvenlik kamerası ve fazlası [Video]
 1. Anasayfa
 2. Haberler

Amazon duyurdu: Ring’den evde uçabilen güvenlik kamerası ve fazlası [Video]

0

Şimdiye kadar karşımıza birçok farklı güvenlik kamerası çıktı. Amazon alt markası Ring ise evde uçabilen güvenlik kamerasıyla ses getirdi.Dünyanın en büyük alışveriş şirketi Amazon, yıllık özel donanım / yazılım etkinliği kapsamanında önemli duyurular yapmaya başladı. Bunlardan en ilginci ise Amazon’un daha önce satın aldığı Ring firmasından geldi. Şirketin yukarıda görebileceğiniz tasarıma sahip RingThe Always Home Cam isimli ürünü, gerçek anlamda evde uçabilen bir güvenlik kamerası. Bu açıdan temelde bir drone olan cihaz, gerçekten çok dikkat çekiyor. Ev içerisinde uçuş için tasarlandığından pervaneleri kapalı olan ürün, kalktığı şarj istasyonuna evde tur attıktan sonra iniş yapabiliyor. Otonom uçuş yeteneğine sahip olduğu aktarılan güvenlik drone’u, elbette bünyesinde anlık görüntü aktarabilen bir kamera taşıyor. 250 dolarlık bir fiyat etiketiyle satışa sunulacak denilen uçabilen güvenlik kamerası, evin haritasını çıkarabildiğinden çevreye zarar vermeden belirlenen tüm parametreyi devamlı olarak tarayabiliyor.

Amazon duyurdu: Ring’den evde uçabilen güvenlik kamerası ve fazlası [Video] 9 – amazon duyurdu ringden evde ucabilen guvenlik kamerasi ve fazlasi 3 1Amazon duyurdu: Ring’den evde uçabilen güvenlik kamerası ve fazlası [Video] 10 – amazon duyurdu ringden evde ucabilen guvenlik kamerasi ve fazlasi 3 1

Amazon Echo

Amazon duyurdu: Ring’den evde uçabilen güvenlik kamerası ve fazlası [Video] 11 – amazon duyurdu ringden evde ucabilen guvenlik kamerasi ve fazlasi 1 1Amazon duyurdu: Ring’den evde uçabilen güvenlik kamerası ve fazlası [Video] 12 – amazon duyurdu ringden evde ucabilen guvenlik kamerasi ve fazlasi 1 1

Amazon Echo Dot

Amazon duyurdu: Ring’den evde uçabilen güvenlik kamerası ve fazlası [Video] 13 – ekran resmi 2020 09 24 20 2Amazon duyurdu: Ring’den evde uçabilen güvenlik kamerası ve fazlası [Video] 14 – ekran resmi 2020 09 24 20 2

Amazon Echo Show 10

Amazon, bu ilginç güvenlik kamerası yanında yeni Echo ürünlerini de tanıttı

Burada ilk olarak Alexa temelli akıllı hoparlör Echo Dots geldi. Model artık yuvarlak yapıda ve saati gösterebilen 60 dolarlık özel bir sürüme de sahip. Daha yüksek ses kalitesine sahip olan yine yuvarlak gövdeli diğer model ise 4. jenerasyon Amazon Echo oldu. 99 dolar fiyatı olan akıllı hoparlör, elbette dijital asistan Alexa temelinde görev yapıyor ve yeni geliştirilen özel işlemci ve AZ1 Neural Engine üzerine kurulduğundan çok daha gelişmiş özellikler ve ses tanıma / ayırt etme imkanları getiriyor.

Firmadan ayrıca ekranlı akıllı hoparlör diyebileceğimiz 250 dolarlık Echo Show 10 modeli de gelmiş durumda. Yine Alexa temelli ürün, bünyesinde bir kamera taşıyor ve kişilerin yüzünü algılayarak özel stand ünitesi sayesinde dönerek takip edebiliyor. Bu da çok kullanışlı görünüyor. Bu model özellikle mutfaklara odaklanıyor.

Amazon duyurdu: Ring’den evde uçabilen güvenlik kamerası ve fazlası [Video] 15 – Ekran Resmi 2020 09 24 20 2

Amazon duyurdu: Ring’den evde uçabilen güvenlik kamerası ve fazlası [Video] 16 – Ekran Resmi 2020 09 24 20 2

Amazon’dan ayrıca Google Stadia rakibi Luna adı verilen bir bulut oyun servisi de geldi. PC, Mac, Fire TV ve iPhone ile iPad için önümüzdeki ay öncelik ABD’de gelecek denilen servis, aylık 5,99 dolara satılacak ve kişilere seçilmiş yapımlarda internet üzerinden 4K 60 fps oyun keyfi yaşatabilecek. İleride Android için de gelecek servis, 100’den fazla oyuna ev sahipliği yapacak deniyor. Bildiğiniz üzere Twitch’in de sahibi olan Amazon, burayla sağlam şekilde entegre olacak Luna’ya daha sonra başka oyunlar da ekleyecek. Luna için firma yukarıda gördüğünüz, düşük gecikme ile çalışan özel bir kontrolcü de geliştirmiş durumda.

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir