1. Anasayfa
 2. Haberler

Tahlilciler, basmakalıp kağıdı bilgisayar klavyesine dönüştürdü

Tahlilciler, basmakalıp kağıdı bilgisayar klavyesine dönüştürdü
0

Araştırmacılar, normal kağıdı bilgisayar klavyesine dönüştürdü

Son zamanlarda teknolojinin oldukça büyümesiyle yeni baskı teknolojileri karşımıza çıkmaya başladı.

Purdue Üniversitesi’nden tahlilciler, rastgele bir kağıdı ya da kartonu bilgisayar klavyesine veya tuş ekibine dönüştüren bir teknoloji geliştirdi.

Kağıdı yüksek flor kapsayan moleküllerle kaplayarak su, yağ ve toza karşı destekli olacak biçimde işlemenin bir usulünü geliştiren takım, çoklu elektronik devre tabakalarının kağıda basılmasına imkân tanıdı.

Basmakalıp kağıdı bilgisayar klavyesine dönüştüren teknoloji – İZLE

ENERJİ GEREKTİRMİYOR

Kullanıcıyla temastan enerji sağlayan yeni teknoloji, rastgele bir harici batarya veya efor kaynağına gereksinim dinlemiyor.

Yeni teknoloji, aynı zamanda mevcut karton kaplamalara ya da kağıtlara süratle uygulanabilir ve böylece bunlar, akıllı insan-makine arayüzlerine dönüştürülebilir.

Sanayi mühendisliği ve biyomedikal mühendislik kısımlarında hekim öğretim vazifelisi olan Ramses Martinez’e göre mevzubahisi teknolojinin pratik hayatta bir hayli uygulama alanı bulunuyor.

Misalin gelecekte kargo sahiplerinin kolinin üzerine parmaklarını değdirerek gireceği bilgiler, teslimatların doğru şahıslara erişmesini sağlayabilir.

rfid

:

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir