1. Anasayfa
 2. Haberler

Android 11 sonrasında Android 11 Go Edition da duyuruldu

Android 11 sonrasında Android 11 Go Edition da duyuruldu
0

Android 10 işletim sisteminin üzerine gelecek Android 11 kısa süre önce dağıtıma çıkmaya başladı. Şimdi ise Android 11 Go Edition tanıtıldı.

Google’ın yeni işletim sistemi Android 11, dün akşam uzun süren beta sürecini sonlandırdı ve resmi olarak destekli cihazlara çıkmaya başladı. Birçok cihaza yavaş yavaş gelmeye başladığı aktarılan yeni sürüm, devrimsel olmasa da birçok kalemde burada yer verdiğimiz önemli yenilikler getiriyor. İşte bu sürümün bir de 2 GB’a kadar RAM’e sahip düşük özellikli modellere özel bir sürümü de bulunuyor. Bu sürüm de Android 11 Go Edition oluyor. Android Go Edition, bilmeyenler için düşük özelliklere sahip cihazlarda temel Android deneyimi sunan bir versiyon. Google’ın “Go” versiyonu uygulamalarına (Google Go, Assistant Go, Gmail Go, YouTube Go) sahip olan sistem, ucuz ve düşük güçteki cihazlarda dahi akıcı bir deneyim sunuyor. Yeni sürüm ana Android 11’den gelen önemli özellikleri basit cihazlara indirgiyor. Söylendiği kadarıyla Android 10 temelli Go Edition sürümüne oranla uygulamaları yüzde 20 daha hızlı açan 11 Go Edition, kaydırma temelli arayüzü standart hale getiriyor ve genel olarak arayüz performansını artırıyor. Gizlilik ve güvenlik konusunda da gelişen sürüm, belirli izinlerin sadece tek bir seferlik verilmesine de imkan tanıyor.

Tam sürüm Android 11 ilk aşamada hangi telefonlara geliyor?

Android 11 sadece Google Pixel 2, Pixel 2 XL, Pixel 3, Pixel 3 XL, Pixel 3a, Pixel 3a XL, Pixel 4 ve Pixel 4 XL cihazlara yüklenebiliyordu. Ancak Xiaomi’nin dikkat çeken amiral gemileri Xiaomi Mi 10, Mi 10 Pro ve Türkiye’de satılan POCO F2 Pro modelleri de Beta’ya daha sonradan dahil edildi. Bu paylaştığımız cihazların tam sürüme geçen ilk cihazlar olduğu / olacağı aktarılıyor.

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir