Android Dokunmatik Ekranınızı Kontrol Etmek için Dokunmatik Ekran Testi Uygulamaları
 1. Anasayfa
 2. Mobil

Android Dokunmatik Ekranınızı Kontrol Etmek için Dokunmatik Ekran Testi Uygulamaları

2

Android’in dokunmatik ekran düzgün çalışmıyor düşünüyorsanız, dokunmatik ekran testini ikinci el ürün alırken ekranı tam teste sokmak istiyorsanız bu testleri uygulamanız sizin için iyi olabilir. Bu uygulamalar ekranın tam olarak nasıl çalıştığını ölü piksel dokunmatiğin çalışmadığı noktaları tespit eder.

Ekranınızı en iyi dokunmaktik test uygulamalarını inceleyelim şimdi.

1. Dokunmatik Ekran Testi


Öncelikle en başından ekran ölü yerleri tespit edelim. Ekranı test etme uygulaması oldukça basit ve kolay. Bir kaç parmak hareketi ekranı test etmenize yetecektir.

Belirli bir alanı çizemiyorsanız, dokunma bölgesinin hasar oluştuğunu gösterir. Uygulamanın sadeliği nedeniyle, özellik dolu bir test programına ihtiyacınız yoksa mükemmel bir seçimdir.

Uygulama tamamı ekranı test etmeye odaklı oluşturulmuştur o yüzden ekran üzerinden her hangi bir kontrol işlemi yapamazsınız bunun için ses indirme ve ses yükseltme tuşları ile menüde gezinme yapabilirsiniz.

Uygulama ile ekranın her yerine dokunup ekran testini tamamlayabilirsiniz.

İndir: Dokunmatik Ekran Testi (Ücretsiz)

2. Dokunmatik Ekran Testi 2


Bu uygulama ilk uygulamadan farklı olarak sizlere hazır bir şablon sunar. Yukarıda görüldüğü gibi beyaz yuvarlak dairelerine elinizle kaydırarak yeşil olmasını sağlayın. Tamamı üzerinden geçtikten sonra beyaz olarak kalan daire kısımlarında sorun var demektir.

İndir: Dokunmatik Ekran Testi (Ücretsiz)

3. Screen Test Pro Uygulaması


Biraz daha özellik dolu bir uygulama mı istiyorsunuz. Screen Test Pro uygulaması tam sizin için. Tüm ekran test işlemleri tek bir uygulama toplanmış.

Ekran çözünürlüğü boyutu, piksel, yoğunluk, DPI değerlerine çok kolay şekilde ulaşabilirsiniz.

Ayrıca, telefonunuzun yumuşak bir şekilde dokunup dokunmadığınızı bilip bilmediğini kontrol edebilen bir basınç test cihazı ile birlikte gelir. Telefonunuz bu özelliği yoksa, normal dokunmatik tepkisi sadece verecektir.

Daha bitmedi Screen Test Pro daha çok özellik sunuyor. Bunlar renk ve doygunluk görüntülemek için ekranın yeteneğini test etmek için birden fazla araç sunar. Bir piksel sayacı aracı, renk geçişlerinin pürüzsüzlüğünü test etmek için bir “nefes alan ışık” aracı ve bir ekran sızıntısı test cihazı bulunuyor. İkincisi, telefonunuzun ışığın yanlardan sızmasına neden olmadan arka ışığı yükseltip yükseltemeyeceğini kontrol eder.

Screen Test Pro, ekranınızı test etmek için harika bir uygulama.

İndir: Screen Test Pro (Ücretsiz)
thumbnail
Önerilen Yazı
Android Telefonlarda Gelmeyen Bildirim Sorunu Çözümü
Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 5
  evet
  EVET
 • 11
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

 1. Abi telenum xiomi redmi 8a artık oyun yada başka bişey yapınca bazen basmıyor ne yapmalıyım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir