1. Anasayfa
 2. Haberler

Apple, 5G’li iPhone’ların yapımına eylülde başlayacak

Apple, 5G’li iPhone’ların yapımına eylülde başlayacak
0

Apple, 5G'li iPhone'ların üretimine eylülde başlayacak

Tüm dünyayı tesiri altına alan koronavirüs sebebiyle ilk evvel Çin’deki imalini durdurma kararı alan Apple, daha sonra yaşamın klasiğe dönmesiyle yapıma yine başlamıştı.

Geçtiğimiz sene tanıttığı iPhone 11 serisinde 5G teknolojisine yer vermeyen Apple, iPhone 12 serisine bu teknolojiyi yerleştirecek.

EYLÜLDE HUDUTLU İMAL BAŞLIYOR

Apple, 5G teknolojisine sahip yeni iPhone’ların imaline eylül ayı ortasında başlayacak.

Japonya merkezli Nikkei’nin haberine göre, başlangıçta hudutlu rakamda modeli kapsayacak imal kademeli olarak artırılarak büyük ölçekli imal düzeyine ekim ayında geçilecek.

iphone

Habere göre, 5G takviyeli iPhone imali evvel toplam siparişlerin yüzde 40’ını oluşturan en düşük maliyetli modeller ile başlatılacak.

Mevzubahisi haberde, Apple’ın 2020 5G iPhone imal maksatlarını yakalatamayacağı belirtildi.

5G’Lİ iPHONE 12 FİYATLARI NASIL OLACAK?

Güvenilir incelemeci TrendForce’a göre, başlangıç seviyesi olan 5.4 inçlik iPhone 12 749 dolardan, 6.1 inçlik iPhone 12 Plus 849 dolardan, iPhone 12 Pro 1099 dolardan ve iPhone 12 Pro Max 1199 dolardan satışa çıkacak.

Analistlere göre iPhone 12 serisindeki maliyet çoğalışının ana sebebi 5G yongaları. Şu anda sadece emin bölgelerde kullanılan ve yaygın olmayan bu teknoloji, maliyet olarak iPhone sahiplerini pek de hoşnut etmeyecek gibi görünüyor.

:

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir