Apple AirTag takip aksesuarı için tasarım ortaya çıktı
 1. Anasayfa
 2. Haberler

Apple AirTag takip aksesuarı için tasarım ortaya çıktı

0

Apple tarafından uzun süredir beklenen Apple AirTag takip aksesuarı için tasarım üç boyutlu taslaklar üzerinden ortaya çıkmış durumda.

Tile benzeri Apple takip aksesuarı, hatırlarsınız iOS 13.2 kodlarına göre direkt olarak AppleAirTag olarak ortaya çıkmıştı. En son seri üretime alındığını duyduğumuz ürün, Jon Prosser tarafından hazırlanan taslak tasarıma bakılırsa beklendiği gibi yuvarlak bir gövde tasarımıyla yolda bulunuyor. Önü yüzünde hiçbir işaret / logo yer almayan nispeten ince yapılı ürün, arkasında metal bir yüzey taşıyor ve sadece beyaz renkte geliyor deniyor. Son gelen bilgilere göre firmanın beklenen donanım odaklı 15 Eylül etkinliği sadece iPad Air 4 ve Apple Watch Series 6‘ya özel bırakılıyor. Ancak yine de yarın akşam AirTag için bir duyuru yapılabileceği tahmin ediliyor.

Apple Tag

Apple Tag

Ürün daha önce söylendiği kadarıyla gücünü detaylarına burada yer verdiğimiz U1 çip biriminden alıyor. U1 çip biriminin en büyük getirisi ise bu takip aksesuarı için ultra Geniş Bant (UWB) teknolojisi oluyor. iPhone 11 modellerinde de yer alan UWB desteği, teknik olarak konum belirleme noktasında Bluetooth LE ve WiFi‘a oranla çok ama çok daha hassas çalışıyor. İç mekanda yaklaşık 5 metrelik konum belirleme sürecini 5-10 cm seviyesine çektiği belirtilen teknoloji, iki cihazlar arasındaki radyo dalgalarının transfer zamanını ölçüyor ve böylece çok hassas konum belirleme gerçekleştirebiliyor.

Apple AirTag uygun fiyatlı olacaktır

Apple’ın iOS kodlarında “günlük eşyalarınızı bir daha asla kaybetmeyin” diyerek tanımladığı ürün, yakındaki cihazlardan iCloud eşleştirmesi yapacak ve büyük ihtimalle ses de çıkarabilecek. GPS üstünden sürekli takip amacı bulunmayan aksesuar, konulduğu objeden uzaklaşıldığı zaman anlık olarak “unuttun” bildirimi alınmasına imkan tanıyacak.

Kamerası ses getiren iPhone 11 Pro Max

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir