Apple, Covid-19 ile mücadeleye özel yüz maskesi hazırladı
 1. Anasayfa
 2. Haberler

Apple, Covid-19 ile mücadeleye özel yüz maskesi hazırladı

0

Teknoloji devi Apple, yeni Koronavirüs Covid-19 ile mücadele sürecinde çalışanlarına özel olarak birden fazla yüz maskesi hazırladı.

Yeni Koronavirüs Covid-19 maalesef halen başta Türkiye olmak üzere birçok ülkede tam olarak kontrol altına alınabilmiş değil. Her gün dünya genelinde virüs nedeniyle hayatını kaybeden yüzlerce insan bulunuyor. Bu yüzden de virüs ile mücadele aktif olarak devam ediyor. Bu mücadele kapsamında önlem odaklı en önemli unsurlardan birisi de maske. İşte bu konuda Apple da bir adım attı. Firmanın tasarım takımı, kendi çalışanları için iki farklı maske geliştirdi. Bu maskelerden Face Mask‘ın direkt olarak şirket tasarımı olduğu, ClearMask isimli şeffaf yapıdaki diğer maske tasarımının ise dışarıdan alınarak özelleştirildiği aktarılıyor. Face Mask’ı yakında mağazalarındaki çalışanlarına gönderecek denilen teknoloji devi, hatırlarsınız daha önce de şeffaf yüz kalkanı konusunda tasarımlar hazırlamış ve herkes ile paylaşmıştı.

Apple 15 Eylül tarihinde yeni ürünlerini tanıtacak

15 Eylül Apple donanım etkinliği sağlam kaynak Mark Gurman’a göre sadece iPad Air 4 ve yeni akıllı saat Apple Watch Series 6 duyurularına ev sahipliği yapacak. Henüz bu bilgi yüzde 100 kesin değil ancak beklentiler yüksek oranda bu yönde. Aktarıldığı kadarıyla kadarıyla teknoloji devi dört farklı modelden oluşan iPhone 12 ailesini ekim ayındaki ayrı bir etkinliğe bırakmak istiyor. Bu da artık etkinlikler internet üzerinden yapıldığı için gayet mümkün olabilir deniyor.

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir