1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Apple, iOS 14.2 güncellemesiyle müzik tutkunlarını mutlu ediyor

Apple, iOS 14.2 güncellemesiyle müzik tutkunlarını mutlu ediyor

iOS 14.2

iOS 14‘ün final sürümünün yayınlanmasının ardından iOS 14.2 beta sürümü yayınlandı. Geliştiriciler için indirmeye sunulan güncelleme müzik tutkunlarının ilgisini çekecek bir yenilikle geliyor.

Apple, iki yıl önce Shazam uygulamasını yaklaşık iki yıl önce bünyesine katmıştı. Şu anda test aşamasında olan iOS 14.2 beta sürümü, Kontrol Merkezi paneline Shazam’ın müzik tanıma özelliğini getiriyor. Bu özellik etkinleştirildiğinde Shazam hem dahili hem de harici ses kaynaklarından gelen sesleri tanıyabiliyor. Shazam özelliklerinin entegrasyon sürecinin neden bu kadar uzun sürdüğü ise bilinmiyor. Kontrol merkezine eklenen destekle birlikte kullanıcılara daha iyi ve daha hızlı bir Shazam deneyimi sunulacağını söylemek mümkün. Şu anda geliştiriciler tarafından kullanılabilen bu desteğin önümüzdeki günlerde yayınlanacak final sürümüyle birlikte tüm kullanıcılara geleceğini belirtelim.

iOS 14 ne gibi yenilikler vadediyor?

Yeni güncelleme ile birlikte ana ekrana eklenebilen araç takımları karşımıza çıkıyor. Araç takımları kullanıcılara daha fazla bilgi sağlamak amacıyla yeniden tasarlanmış durumda. Kullanıcılar diledikleri araç takımlarını ana ekranlarına ekleyebiliyor. Widget olarak tabir edebileceğimiz araç takımları sayesinde arayüz çok daha modern hale geliyor.Akıllı yığın özelliği sayesinde en sık kullanılan uygulamalar göre derlenmiş araç takımları da bulunuyor. Final sürümünün çıkış tarihi henüz belli olmayan güncellemeyle ilgili tüm yeniliklere buradan ulaşabilirsiniz.

 

Yorum Yap
Bu içerik size yardımcı oldu mu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz haber bültenimize üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi siz olun.

Yazar Hakkında

Orta okuldan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yorum Yap