1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Apple, iPhone 12 kutularını Fransa’da tam olarak boşaltamadı

Apple, iPhone 12 kutularını Fransa’da tam olarak boşaltamadı

iPhone 12 Mini

Apple, iPhone 12 modellerinin kutusundan 5W’lık şarj cihazını ve kulaklığı kaldırdı. Ancak firma bunu her bölgede yapamadı.

Daha önce söylediğimiz gibi bu aksesuar kaldırma kararını çevreyi korumak için aldığını aktaran teknoloji devi, iPhone 12 modellerinin kutusuna sadece örgülü bir Lightning / USB-C kablo koymuş durumda. Kişilerin yeni cihazlar için ya hali hazırda ellerindeki şarj adaptörünü kullanması ya da yeni bir şarj adaptörü alması gerekiyor. Kulaklık tarafında ise Apple elbette kablosuz AirPods’lara yönlendirme yapıyor. Firma ayrıca bu durumu sadece yeni modeller değil eskilere de genişletti. Yapılan güncelleme ile yeni üretilen iPhone 11, iPhone SE 2020 ve iPhone XR‘ların kutusundan da güç adaptörü ve kulaklık kaldırılmış durumda.

Ancak bu durum Fransa için geçerli olmayacak. Fransa’da 14 yaşının altındaki çocukları elektromanyetik dalgalardan korumak adına konulan yasa nedeniyle firma oradaki modellerinde şarj cihazı değil ancak kulaklık vermeye devam edecek. Yani Fransa’da satılan tüm yeni ya da eski iPhone’ların kutusundan aşağıda da gördüğünüz kablolu EarPods kulaklık çıkacak.

iPhone 12 serisi sonrasında Apple 20W USB-C güç adaptörü satmaya başladı

Evet firma geçen gün bir de 20W şarj cihazı duyurdu. Bu ürün halen tepki çekiyor çünkü sunulan 20W’lık güç seviyesi sektörün çok ama çok gerisinde yer alıyor. Günümüzde artık 120W’lık şarj cihazına sahip akıllı telefonlar bulunuyor. Önümüzdeki yıl Çin merkezli firmaların 100W’lık kablosuz şarj sistemleri karşımıza çıkacak deniyor. Apple kablosuz tarafta da halen 15W seviyesinde yer alıyor. Firmanın hep söylediğimiz gibi bu konuda mutlaka çıtayı yükseltmesi gerekiyor.

Yorum Yap
İçeriğe tepkiniz nedir?

Yazar Hakkında

Orta okuldan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yorum Yap