1. Anasayfa
  2. Haberler

Apple, sene sonuna kadar 75 milyon 5G’li iPhone 12 üretecek

Apple, sene sonuna kadar 75 milyon 5G’li iPhone 12 üretecek
0

Tüm dünyayı tesiri altına alan koronavirüs sebebiyle ilk evvel Çin’deki yapımını durdurma kararı alan Apple, daha sonra yaşamın sıradana dönmesiyle yapıma yine başlamıştı.

Apple’ın Finans Üniteyi Başkanı Luca Maestri, geçtiğimiz günlerde iPhone 12 serisinin birkaç hafta gecikeceğini resmen söylemişti. Ancak işletme, bu gecikmeyi karşılama etmek için çalışmalar yürütüyor.

Geçtiğimiz sene tanıttığı iPhone 11 serisinde 5G teknolojisine yer vermeyen Apple, iPhone 12 serisine bu teknolojiyi yerleştirecek.

Yeni yayınlanan bir rapora göre Amerika Birleşik Devletleri merkezli işletme, tedarikçilerinden 75 milyon 5G’li iPhone 12 modeli sipariş etti.

iphone

Raporda yer alan bilgilere göre Apple, 2020 seneyi toplam iPhone imalini de 80 milyona çıkararak yaşanan gecikmeyi karşılama edecek.

Önümüzdeki ay 4 yeni iPhone modeli tanıtması beklenen Apple’ın, aynı  tanıtımda yeni Apple Watch ve iPad Air modellerini de görücüye çıkarması bekleniyor.

Aynı zamanda aktiflik sırasında bir de reyin odaklı yeni bir Apple TV modelinin de tanıtılacağı iddia ediliyor.

iphone-12

Güvenilir incelemeci TrendForce’a göre, başlangıç seviyesi olan 5.4 inçlik iPhone 12 749 dolardan, 6.1 inçlik iPhone 12 Plus 849 dolardan, iPhone 12 Pro 1099 dolardan ve iPhone 12 Pro Max 1199 dolardan satışa çıkacak.

Analistlere göre iPhone 12 serisindeki maliyet çoğalışının ana sebebi 5G yongaları. Şu anda sadece belli bölgelerde kullanılan ve yaygın olmayan bu teknoloji, maliyet olarak iPhone sahiplerini pek de hoşnut etmeyecek gibi görünüyor.

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
  • 0
    evet
    EVET
  • 0
    hayir
    HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir