1. Anasayfa
 2. Haberler

Apple Watch için Google Maps yeniden geldi

Apple Watch için Google Maps yeniden geldi
0

Google Maps yeniden Apple Watch yolcusu haberi geçtiğimiz aylarda ortaya çıkmıştı. İşte bu önemli gelişme gerçeğe dönüştü.

2017 yılında Apple Watch dışına alınan Google Maps, bugün itibariyle yeniden saat üzerinden yönlendirme yapmaya başladı. 2017 yılında uygulamanın kullanımdan kalkmasının arkasında yapılabileceklerin çok limitli olması yer alıyordu. Ancak zaman içerisinde Apple Watch oldukça güçlendi, ekran da büyüdü. Bu bağlamda geri gelmesi iPhone ve Watch sahiplerini çok sevindiren Maps, direkt olarak ana uygulama üzerinden elde edilebiliyor. Maps’in Apple Watch sürümü yürüyüş yanında bisiklet ve otomobil içerisinde  de yönlendirme yapabiliyor. Telefonda belirlenen rotanın direkt olarak saat üzerinden takip edilebilmesi gerçekten büyük bir kolaylık sağlıyor. Biliyorsunuz bu imkan uzun süredir Apple Maps üzerinden sunuluyor. Ancak halen milyonlarca kişi daha detaylı bulduğundan Google Maps kullanıyor.

Apple Watch için Google Maps sevindiriyor

Bu arada Apple’dan 15 eylül tarihinde yeni Watch Series 6 da geliyor. Yeni model oksijen doygunluğunu belirleme özelliği ile karşımıza çıkıyor. Aktarıldığı kadarıyla saat kandaki oksijen seviyesi belirlenen düzeyin altına düştüğünde bildirimde bulunacak. Kan oksijen seviyesindeki düşüş ciddi solunum veya kardiyak problemlere neden olabiliyor deniyor ve bu konuda bilekten sürekli ölçüm gerçekten hayati görünüyor. Yeni sensörleriyle uyku takibi konusunda da gelişmiş veriler sunacağı aktarılan modelin, ayrıca “panik atak” belirleme desteğine sahip olacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor. Watch Series 6 için tasarımın değişmesi gibi bir durum ise kesinlikle söz konusu değil.

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir