1. Anasayfa
 2. Haberler

Apple Watch Series 6 önemli bir eksikle geliyor

Apple Watch Series 6 önemli bir eksikle geliyor
0

iFixit, Apple Watch Series 6 modelini parçalarına ayırdı.

Kısa bir süre önce yurt dışında satışa sunulan akıllı saatle ilgili dikkat çekici bir ayrıntı da paylaşıldı. iFixit’in aktardığı bilgiye göre Apple Watch Series 6’ta Force Touch teknolojisi yer almıyor. Bu teknoloji kullanıcıların ekrana ne kadar basınç uyguladığını algılayan bir teknoloji olarak karşımıza çıkmıştı. Apple, bu teknolojinin benzeri olan 3D Touch‘ı da iPhone modelleri için sunmuş ve daha sonrasında bu teknolojiyi de cihazlarından kaldırmıştı. Şirket, 3D Touch yerine Haptic Touch teknolojisini kullanıma sunmuştu.

Akıllı saati parçalara ayıran iFixit, 44 mm’lik yeni modeldeki pilin bir önceki pilden yüzde 3.5, 40 mm’lik modeldeki pilin ise selefinden yüzde 8.5 daha büyük olduğunu belirtiyor. Pil kapasitesinin daha büyük olmasının sebebi ise Force Touch teknolojisinin kaldırılması. Yeni modelde daha yüksek pil kapasitesi kullanılsa da Watch Series 6 da tam dolu pille 18 saate varan bir pil ömrü vadediyor.

Apple Watch Series 6 Türkiye’de ne zaman satışa sunulacak?

Daha büyük bir Taptic Engine’e sahip olan yeni modelin 10 üzerinden tamir edilebilirlik puanı ise 6. Ekran değişimi zor olsa da mümkün olduğunu söyleyen iFixit, pil değişiminin ise kolay olduğunu söylüyor. Apple Watch Series 6’nın önümüzdeki günlerde Türkiye’de de satışa sunulması bekleniyor.

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir