1. Anasayfa
 2. Haberler

Apple Watch Series 6 ve Apple Watch Series 5 karşılaştırması

Apple Watch Series 6 ve Apple Watch Series 5 karşılaştırması
0

Apple Watch Series 6 ile Series 5 modellerini karşı karşıya getirdik. Önümüzdeki haftalarda Türkiye’de de satışa sunulmaya hazırlanan Watch Series 6, sahip olduğu özelliklerle selefinden ayrılıyor.

Bir önceki modelde çift çekirdekli S5 işlemcisi yer alırken yeni modelde çift çekirdekli S6 işlemcisi karşımıza çıkıyor. Apple’ın belirttiğine göre yeni işlemci bir önceki işlemciye göre yüzde 20 daha iyi performans sergiliyor. Apple bu işlemcinin iPhone 11’de kullanılan A13 Bionic işlemcisiyle aynı performansı sergilediğin belirtiyor. Apple Watch Serim 6 modelini selefinden ayıran bir diğer önemli özellik ise kandaki oksijen doygunluğunu belirleme. Yeni modelle birlikte kullanıcılara sunulan bu özellik sayesinde kandaki oksijen doygunluğu belirlenebiliyor. Bir önceki modelde bu özellik yer almıyor. Sürekli açık altimetre özelliği yeni modelde karşımıza çıksa da eski modelde bu özellik mevcut değil.

Apple Watch Series 6 ve Series 5 modelleri performanslarıyla göze çarpıyor

Her iki saatin de tam dolu şarjla 18 saate varan kullanım imkan sunduğunu belirtelim. Düşme algılama özelliğine destek veren saatlerde EKG özelliği de bulunuyor.  Apple Watch Series 6 hakkındaki tüm detaylara buraya, Watch Series 5 hakkındaki tüm detaylara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Yeni modeli eski modelle karşı karşıya getiren tabloya haberin devamından bakabilirsiniz. Akıllı saatin önümüzdeki günlerde ofisimize gelmesi durumunda yeni modeli detaylı inceleyeceğiz.

Apple Watch Series 6 Apple Watch Series 5
Başlangıç fiyatı 399 dolar 399 dolar
İşlemci S6 çift çekirdekli S5 çift çekirdekli
watchOS sürümü watchOS 7 watchOS 7
Suya dayanıklılık 50 metre 50 metre
Bağlantı Wi-Fi, GPS, Bluetooth 5.0 Wi-Fi, GPS, Bluetooth 5.0
LTE destekli versiyon Var Var
Dahili mikrofon ve hoparlör Var Var
Sürekli açık altimetre Var Yok
Pusula Var Var
Depolama alanı 32 GB 32 GB
Düşme algılama Var Var
Kandaki oksijen doygunluğunu belirleme Var Yok
Boyutlar
Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir