1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Apple’dan Samsung’a katlanabilir iPhone odaklı büyük sipariş

Apple’dan Samsung’a katlanabilir iPhone odaklı büyük sipariş

Apple Samsung katlanabilir iPhone

Teknoloji devi Apple bir kez daha katlanabilir iPhone odaklı bir haberle gündemde yer alıyor. Yeni haberde Samsung da karşımıza çıkıyor.

Apple’dan biliyorsunuz önümüzdeki ay dört yeni iPhone 12 modeli geliyor. Ancak Apple bir yandan geleceğe yönelik çalışmalar da yapıyor. İşte bu çalışmalardan birisi de katlanabilir iPhone modeli. Firma aktif olarak bir katlanabilir ekranlı iPhone üzerinde çalışmalar yürütüyor ve gelen son bilgilere göre bunun için Samsung’dan ciddi miktarda katlanabilir ekran / panel örneği alınmış durumda. Katlanabilir telefon pazarının satışa sunduğu üç farklı model ile bir numaralı ismi konumunda yer alan Samsung, “Samsung Display” firması üzerinden panel üretimi konusunda da en iyi çözümleri sunuyor. iPhone modellerine hali hazırda ekran sağlayan şirket, 2022 yılında bir ihtimalle karşımıza çıkma ihtimali olan katlanabilir iPhone modeline de panel sağlayacak izlenimi oluşturuyor. Apple’ın Samsung’dan alacağı paneller ile ciddi denemeler yacağı açık şekilde görünüyor. Burada tam olarak kaç tane panel alındığı ise henüz bilinmiyor.

Katlanabilir iPhone öncesinde daha gerçekçi olursa iPhone 12 ailesinde ekranlar nasıl olacak?

iPhone 12’de 2348×1084 piksel 476 PPI Samsung üretimi 5,4 inç OLED ekran, 12 Max’te 2540×1174 piksel 460 PPI LG Display / BOE üretimi 6,1 inç OLED ekran yer alıyor. Pro tarafta ise 12 Pro modelinde 6,1 inç 2540×1174 piksel 460 PPI Samsung üretimi 10 bit OLED ekran yer alıyor, 12 Pro Max ise 2785×1293 piksel 459 PPI 6,7 inç Samsung üretimi 10 bit OLED ekranla yolda bulunuyor. Modellerden sadece Pro modellerde 120 Hz ekran yer alacak gibi görünüyor.

Temsili Görsel Kaynak: MacRumors

Yorum Yap
Bu içerik size yardımcı oldu mu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz haber bültenimize üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi siz olun.

Yazar Hakkında

Orta okuldan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yorum Yap