1. Anasayfa
 2. Haberler

Apple’dan toplu abonelik sistemi Apple One geldi; işte detaylar

Apple’dan toplu abonelik sistemi Apple One geldi; işte detaylar
0

Teknoloji devi Apple, biliyorsunuz servislerine artık çok büyük önem veriyor. İşte bu servisler için yeni abonelik paketi Apple One geldi.

Hep söylediğimiz gibi birden fazla abonelik servisi kullanıcılar için her zaman sıkıntı oluyor. Ödeme süreçleri karmaşıklaşıyor, unutulan ödemeler olabiliyor. İşte Apple en azından kendi servisleri özelinde bunu ortadan kaldırmak istiyor. Bunun için gelen servis ise Apple One olmuş durumda. Daha önce de söylenen servis, şimdilik Türkiye’de açık değil ve üç farklı kategoriye sahip. Aylık 15 dolarlık temel kişisel paket içinde “Apple Music, Apple Arcade, Apple TV+ ve 50 GB iCloud depolama” yer alıyor. Aylık 20 dolarlık aile paketinde (6 kişiye kadar) “Apple Music, Apple Arcade, Apple TV+ ve 200 GB iCloud depolama” bir araya geliyor. Aylık 30 dolarlık en üst paket ise  “Apple Music, Apple Arcade, Apple news, Apple Fitness+, Apple TV+ ve 2 TB iCloud depolama” barındırıyor. Tek paket üzerinden ihtiyaca göre toplu paket mantığı yurt dışı için güzel görünüyor. Bu servisin Türkiye’de açılmasını şimdilik beklemiyoruz.

Apple One içerisinde en çok dikkat çekenlerden birisi Apple Arcade

Apple Arcade biliyorsunuz temel olarak Netflix’in oyun versiyonu. Apple’ın mobil oyun tutkunlarını fazlasıyla sevindirdiği servisi, bünyesinde 100’den fazla iOS, macOS ve tvOS işletim sistemli cihazlara özel yüksek kaliteli oyun barındırıyor. Kişilerin tek tek her oyuna değil aylık abonelik ile tüm oyun kataloğuna erişim sağlayabildiği serviste sunulan yapımlar, internete bağlı ya da internet olmadan oynanabiliyor. Bir cihazda bıraktığınız oyunu başka bir cihazda devam ettirmenize imkan tanıyan servis, bünyesinde herhangi bir reklamtaşımıyor. Apple Arcade servisi için harcanan paranın tam 500 milyon doları aştığı aktarılırken, servis aile içerisinde beş kişiye kadar paylaşım desteği de veriyor.

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir