1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Apple’dan toplu azalık sistemi Apple One geldi; işte ayrıntılar

Apple’dan toplu azalık sistemi Apple One geldi; işte ayrıntılar

Apple TV+ Apple One

Teknoloji devi Apple, öğreniyorsunuz servislerine artık çok büyük umursuyor. İşte bu servisler için yeni azalık koliyi Apple One geldi.

Hep söylediğimiz gibi birden fazla azalık servisi kullanıcılar için her zaman kasvet oluyor. Ödeme süreçleri karışıklaşıyor, unutulan ödemeler olabiliyor. İşte Apple en azından kendi servisleri özelinde bunu ortadan kaldırmak istiyor. Bunun için gelen servis ise Apple One olmuş gidişatta. Daha evvel de söylenen servis, şimdilik Türkiye’de sarih değil ve üç değişik kategoriye sahip. Aylık 15 dolarlık esas şahsi kutu içinde “Apple Music, Apple Arcade, Apple TV+ ve 50 GB iCloud depolama” yer alıyor. Aylık 20 dolarlık aile kutusunda 6 şahsa kadar “Apple Music, Apple Arcade, Apple TV+ ve 200 GB iCloud depolama” toplanıyor. Aylık 30 dolarlık en üst kutu ise  “Apple Music, Apple Arcade, Apple news, Apple Fitness+, Apple TV+ ve 2 TB iCloud depolama” barındırıyor. Tek kutu üzerinden gereksinime göre toplu kutu manayı yurt dışı için hoş görünüyor. Bu servisin Türkiye’de açılmasını şimdilik beklemiyoruz.

Apple One içerisinde en çok dikkat toplayanlardan birisi Apple Arcade

Apple Arcade öğreniyorsunuz esas olarak Netflix’in reyin versiyonu. Apple’ın mobil reyin tutkunlarını aşırısıyla neşelendirdiği servisi, bünyesinde 100’den fazla iOS, macOS ve tvOS işletim sistemli aygıtlara özel yüksek nitelikli reyin barındırıyor. Bireylerin tek tek her oyuna değil aylık azalık ile tüm reyin fihristine ulaşım sağlayabildiği serviste sunulan imaller, internete bağlı ya da internet olmadan oynanabiliyor. Bir aygıtta vazgeçtiğiniz oyunu başka bir aygıtta devam ettirmenize ihtimal tanıyan servis, bünyesinde rastgele bir reklamtaşımıyor. Apple Arcade servisi için tüketilen paranın bütün 500 milyon doları aştığı aktarılırken, servis aile içerisinde beş şahsa takviyeyi de veriyor.

Yorum Yap
İçeriğe tepkiniz nedir?

Yazar Hakkında

Orta okuldan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yorum Yap