1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Aston Martin’den bütün 554 bin TL’lik yarış simülatörü

Aston Martin’den bütün 554 bin TL’lik yarış simülatörü

Aston Martin yarış simülatörü

Dünyanın en öze araba modellerine imza atan işletmelerinden Aston Martin, gerçekten soluk kesen bir yarış simülatörü ile karşımızda.

Aston Martin, gerçekten hayalleri süsleyen bir hayli arabaya imzasını atmış dev bir ad konumunda. Şirketi gündeme getiren son şey ise bir yarış simülatörü oldu. Curv Racing Simulators ile ortaklaşa üretilen AMR-C01 adlı yarış simülatörü, aktarıldığı kadarıyla toplam 150 tane üretilecek bir tasarım şahanesi. Yarış simülasyonlarını çok ciddiye alan oyuncular ve bu simülasyonları kullanarak idman yapan asıl yarış kaptanları için uç noktada yer alan AMR-C01, donakaltıcı biçimde işletmenin bir hayli arabayı gibi karbon fiber monokok bir gövdeye sahip ve farklı renklerde alınabilen fütüristik bir gövde tasarımıyla geliyor. Ana gövde yanında değişik bir hayli kısmı da üst seviye parçalar kullanılarak üretilen mahsul, bünyesinde geniş bir ultra geniş açı monitör taşıyor. Aynı zamanda çok hoş görünen bir yarış koltuğu ve Formula 1 tipi LCD ekranlı yarış direksiyonu ile donatılan yarış simülatörü, gerçekten genel olarak şahane görünüyor. Simülatörün Aston Martin Valkyrie’nin sürüş pozisyonunu kullandığı da verilen kısıtlı bilgiler arasında yer alıyor.

Aston Martin yarış simülatörü sürpriz olmayacağı üzere çok ama çok pahalı

Evet bu yarış simülatörünün tek negatif yanı maliyeti oluyor. Modelin 2020’nin dördüncü çeyreğinde dağıtıma çıkacağı ve maliyetin bütün 74 bin dolar seviyesinde olacağı aktarılıyor. 74 bin dolarlık maliyet aktüel kur üzerinden hesaplandığı zaman bütün 554 bin TL yapıyor. Modelde taşıt hareketleri için bir motor sistemi ise bulunmuyor gibi görünüyor.

Yorum Yap
İçeriğe tepkiniz nedir?

Yazar Hakkında

Orta okuldan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yorum Yap