Asus, Acer ve Alienware’den 360 Hz oyuncu monitörleri
 1. Anasayfa
 2. Haberler

Asus, Acer ve Alienware’den 360 Hz oyuncu monitörleri

0

Oyuncu donanımı pazarının bir numaralı isimlerinden Asus, Acer ve Alienware, 360 Hz yenileme hızına sahip yeni oyuncu monitörlerini duyurdu.

Nvidia’nın yeni RTX serisi ekran kartları sonrasında pazarda bir 360 Hz ekran patlaması yaşandı. Kısa süre önce Asus, Acer ve Alienware 360 Hz yenileme hızıyla inanılmaz akıcı oyun deneyimi getirecek yeni monitör modellerini sergiledi. Henüz maalesef Alienware 25, Predator X25 ve ROG Swift PG259QNR isimlerine sahip modellerin fiyatları hakkında bir bilgimiz bulunmuyor. Monitörlerin dikkat çeken ortak özelliği ise NVIDIA Reflex Latency Analyzer oluyor. Asus’a göre “ReflexLatency Analyzer aracı, mouse’tan gelen tıklama verisini tespit edip bunun ekrandaki pikselleri ne kadar zamanda değiştirdiğini (örn. silahın ateşlenmesi) ölçüyor. Bu tip ölçümler yapmak daha önceleri oyuncular için neredeyse imkansızdı. Benzer verileri elde etmek için 7000 ABD dolarının üzerinde fiyatlara sahip özel yüksek hızlı kameralar ve ekipmanlar gerekiyordu. Reflex Latency Analyzer; mouse, bilgisayar ve ekran performansı hakkında daha hassas bilgiler sunuyor. Reflex Latency Analyzer aracı ile oyuncular, sistemlerinin olması gerektiği gibi çalıştığından emin olarak mücadeleye atılabilecek.” 360 Hz yenileme özellikle rekabetçi aksiyon oyunlarını oynayan kişilere ve özellikle de profesyonel oyunculara hitap ediyor. Bu arada Alienware firmasının 360 Hz ekrana sahip bir oyuncu dizüstü tanıttığını da belirtmek gerekiyor.

Yeni Asus, Acer ve Alienware modelleri yanında yakında ASUS ROG Swift 360 Hz PG259QN da çıkıyor

Kısa süre önce eylül ayında satışa çıkacağını öğrendiğimiz model dikkat çekiyor. ASUS Türkiye’ye göre geleneksel IPS panellerden dört kat daha hızlı açılıp kapanan sıvı kristal bileşenler içeren 24,5 inç Full HD (1920 x 1080) Fast IPS panele sahip ROG Swift 360Hz PG259QN, ayrıca standart monitörlerin sunabildiğinin ötesinde renkler ve parlaklık için HDR10 desteğiyle geliyor. Oyuncular bu sayede son derece gerçekçi grafiklerin keyfini çıkarabileceği aktarılıyor. Yine ASUS’a göre monitördeki özel geniş soğutma bloğu, ısıyı uzaklaştırmak için diğer monitörlerde bulunanlara kıyasla daha fazla yüzey alanına sahip. Bu da uzun oyun maratonlarında daha verimli bir soğutma sağlıyor.

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir