1. Anasayfa
 2. Haberler

Aynı tasarımlı Honor Watch ES ve Huawei Watch Fit arasında ne fark var?

Aynı tasarımlı Honor Watch ES ve Huawei Watch Fit arasında ne fark var?
0

Aynı tasarıma sahip Honor Watch ES ve Huawei Watch Fit akıllı saat modelleri arasındaki esas teknik farkın ne olduğu ortaya çıktı

Yukarıda da görebileceğiniz üzere öteki bir hayli akıllı saatderi değişik olarak dikdörtgen bir gövde üzerine kurulan Honor Watch ES ve Huawei Watch Fit, Honor Huawei’nin alt markası olduğu için genel olarak aynı özellikleri paylaşıyor. İki model arasındaki en ehemmiyetli ve büyük farkın ise GPS olduğu aktarılıyor. Söylendiği kadarıyla 119 euro maliyeti bulunan Watch Fit modelinde yerleşik GPS üniteyi yer alıyor. 99 euro maliyeti bulunan Watch ES modelinde ise GPS yer almıyor. Aygıt GPS bilgisini telefon üzerine sürüklüyor sınıyor. Bu iki modelin de Türkiye’de fotoğrafı olarak satılması bekleniyor. Ancak yalnızca tek bir modelin olasılığı da bulunuyor.

Honor Watch ES özellikleri şöyle:

Uslu saat, 1,64 inç AMOLED ekrana sahip ve 10 günlük bir batarya ömrü getiriyor. Üç değişik renk alternatifi olan aygıt, 95 değişik sporu tanıyor ve ayrıntılı nabız ölçümü yapabiliyor. Telefonların bildirimlerini üzerine alabilen ve yapılan sporu otomatik idrak edebilen aygıt, 12 değişik spor için hareket animasyonlarına da sahip. Ekran gövde oranı yüzde 70 olan Watch ES, yüksek olasılıkla Watch GS Pro ile beraber Türkiye’de de satılacak giyilebilirler arasında yer alıyor.

Huawei Watch Fit özellikleri şöyle:

Uslu saat 1,64 inç 456×280 piksel AMOLED ekrana, nabız sensörüne, GPS‘e ve 10 güne kadar batarya ömrüne sahip. Bunun yoğun kullanımda 7 güne, GPS sarihken ise 12 saate düştüğü aktarılıyor. Bütün gövde ebadı 46x30x10.7 mm olan Watch Fit, her zaman sarih ekran özelliğiyle de geliyor. Yan tarafında tek bir fiziksel buton yer alan model, hipotez edebileceğiniz üzere gelişmiş etkinlik takibi yapıyor ve bir hayli sporu otomatik olarak idrak edebiliyor. Gövdesi emin bir derinliğe kadar su geçirmeyen mahsul, maharetine de sahip. Android yanında iOS makinelerle de kullanılabilen Watch Fit akıllı saat, bu açıdan bildirimleri üzerine alabiliyor ve telefonlar için deklanşör misyonunu da üstlenebiliyor.

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir