1. Anasayfa
 2. Windows

Bilgisayarda Oluşan Sorunları Tespit Etme

Bilgisayarda Oluşan Sorunları Tespit Etme
Bilgisayarda Oluşan Sorunları Tespit Etme
0

Bilgisayarda oluşan sorunları tespit etmeniz için en kolay yöntemi sizlere iletmeye çalışacağız. Bu program ile sağ tıklama sorunları, yenileme sorunu, klasör ismi değiştirme sorunu ve daha birçok sorunun tespitini yapabilir ve çözebilirsiniz.

Bilgisayarda oluşan hatalar ve sorunları tespit etmeniz için buradan ShellExView programını indirin. Bu program sayesinde bilgisayarınızda soruna neden olan programı tespit edebilir kaldırarak sorunu çözebilirsiniz.

Bilgisayarda Oluşan Sorunları Tespit Etme
thumbnail
Önerilen Yazı
Windows 10 da Sistem Geri Yükleme Çalışmıyor Sorunu Düzeltme

Programı indirdikten sonra aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli olacaktır.

 1. Yükleme gerektirmez, sağ tıkla ve Yönetici olarak çalıştırın.
 2. Options > Filter by Extension Type de ve Context Menu’yü seç.
 3. Arka planı Pembe olanlar, üçüncü parti programların yükledikleridir. CTRL tuşuna basılı tut, bunların hepsini seç ve sol üst köşedeki kırmızı butonu ile bunları devre dışı bırak .
 4. Options > Restart Explorer de.
 5. Şimdi oluşan sorunun tekrar deneyin, sorun çözüldüyse devre dışı bıraktıklarını tek tek devreye sok ve kurduğun bu soruna neden olan programı bul.
 6. Ardından tespit ettiğiniz programı bilgisayarınızdan kaldırarak, güncelleyerek veya eski sürümlerini yükleyerek çözebilir kullanıma devam edebilirsiniz.
Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir