Bilim insanları, Dünya dışı hayat bulmak için 10 milyon yıldızı taradı: İşte neticeler
 1. Anasayfa
 2. Haberler

Bilim insanları, Dünya dışı hayat bulmak için 10 milyon yıldızı taradı: İşte neticeler

0

Bilim insanları, Dünya dışı yaşam bulmak için 10 milyon yıldızı taradı: İşte sonuçlar

Gök bilimciler, şimdiye kadar bir hayli araştırmaya imza atarak Dünya dışı hayatın ispatlarını bulmaya çalıştı. Ancak yeni yapılan kapsamlı bir araştırma, evvelkilerden oldukça değişik.

Uzaydan gelen radyo sinyallerini idrak eden ve 4 bin 96 antenden oluşan Batı Avustralya’daki Murchison Widefield Array MWA adlı teleskop ile yapılan araştırmanın neticeleri açıklandı.

10 MİLYON YILDIZ TARANDI, HAYAT İZİNE TESADÜFÜLMEDİ

Çalışma kapsamında 10 milyon yıldız incelendi, ancak dünya dışı bir uygarlığa işaret eden rastgele bir ize tesadüfülmedi.

Bilim insanları, Dünya dışı yaşam bulmak için 10 milyon yıldızı taradı: İşte sonuçlar #1

Takım ismine açıklamalarda bulunan astronom Chenoa Tremblay, bu neticenin bölgede hayat olmadığı anlamına gelmediğini belirtti.

Bilim insanlarına göre; taranan gök cisimlerindeki uygarlık, radyo sinyalleriyle bağlantı kurma maharetini henüz geliştirememiş olabilir.

Bu sebeple uzaydan gelen radyo sinyallerini idrak eden teleskoplar, Dünya dışı hayatı bulmada kesin neticeler vermeyebilir.

:

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir