1. Anasayfa
 2. Haberler

Bill Gates’in babası William Henry Gates II hayatını yitirdi

Bill Gates’in babası William Henry Gates II hayatını yitirdi
0

Bill Gates'in babası William Henry Gates II yaşamını yitirdi

Microsoft’un kurucusu olarak tanınan ve son zamanlarda koronavirüsten dolayı sık sık gündeme gelen Bill Gates, acı bir haber aldı.

Bill Gates’in babası avukat William Henry Gates II, 94 yaşında Alzheimer hastalığından yaşamını kaybetti.

94 yaşındaki Bill Gates’in babasının, Amerika Birleşik Devletleri’nin Washington eyaletinde bulunan yazlık evinde, geçtiğimiz pazartesi günü Alzheimer hastalığından hayatını yitirdiği ifade edildi.

Bill gates

“BABAM ÇOK İNSANI ETKİLEDİ”

Bill Gates, babasının ölümünün ardından, “Babamın dirayeti, cömertliği, empatisi ve tevazu hali dünya genelinde bir hayli insanı etkilemiştir.” laflarını kullandı.

William Henry Gates II, 1998 senesinde avukatlık işinden emekli olmasının ardından Gates kuruluşunda misyon alarak dünya sıhhati üzerine çalışmalar hakikatleştirmişti.

“BABAMA MİNNETTARIM”

Bill Gates, Son haftalarda babamın sıhhati makûsa gidiyordu. Babam olmasaydı, Gates Vakfı bugün olduğu yerde olmazdı. Beni ve ailemi devamlı olarak cesaretlendirdiği için babama minnettarım. Ben ve kız kardeşlerin, böyle bir babaya sahip olduğumuz için çok kaderliyiz.” ifadelerini kullandı.

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir