1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Booking.com Türkiye’ye geri dönüyor; işte yeni detaylar

Booking.com Türkiye’ye geri dönüyor; işte yeni detaylar

Booking.com

Yaklaşık iki yıl önce paylaştığımız bir haberde Booking.com servisinin Türkiye’ye geri döneceğini sizlere aktarmıştık.

İki yıldır sessizliğini koruyan servisle ilgili güzel bir gelişme yaşandı. Tatil rezervasyon sitesi looking.com, Türkiye’ye geri dönüyor. Sabah Gazetesi‘nin aktardığı bilgiye göre şirket, Türkiye’de vergi ödeyip ofis açmaya hazırlandığı belirtiliyor. Türkiye’de ofis açmak için çalışmalarını sürdüren Booking.com’un Türkiye’de elde ettiği cirodan yüzde 7.5 vergi vereceği ifade ediliyor. İlgili adımların atılmasından sonra Booking’e erişim engelinin de kaldırılması bekleniyor.

Kısaca hatırlatmak gerekirse Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) booking.com’a haksız rekabeti gerekçe göstererek dava açmıştı. Her gün 1 milyondan fazla rezervasyon talebi alan sitenin Türkiye’deki faaliyetleri durdurulmuştu. Geçtiğimiz mart ayından bu yana internet sitesini ülkemizdeki oteller için kullanmak mümkün değildi. Fakat bu durum yakında değişecek gibi görünüyor.

Booking.com ne zaman kullanıma kapanmıştı?

Türkiye’de vergi ödemediği ve haksız rekabete neden olduğu gerekçesiyle Booking.com’a 2017’de erişim engeli getirilmişti. Siteye Türkiye’den giren tatilciler, otelleri sitede görüntüleyemiyordu. Yurt dışından girişlerde ise otellerin görüntülenmesine bir sıkıntı yaşanmıyordu. Booking.com’un Türkiye’de tekrardan ne zaman kullanıma sunulacağı henüz belli olmasa da çok yakında bu servisin Türkiye’de açılacağını söyleyebiliriz. Servisle ilgili yeni gelişmeler geldiğinde sizlerle paylaşacağız, LOG’u takip etmeye devam edin.

12 Pro tanıtım videosu

Yorum Yap
İçeriğe tepkiniz nedir?

Yazar Hakkında

Orta okuldan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yorum Yap