1. Anasayfa
 2. Haberler

Bütçe dostu Apple Watch SE için tarih verildi; işte bilinenler

Bütçe dostu Apple Watch SE için tarih verildi; işte bilinenler
0

Apple Watch Series 6 yakında karşımıza çıkıyor. Ancak Apple’dan Apple Watch SE modeli de gelecek gibi görünüyor.

iPhone 12 ailesiyle beraber önümüzdeki ay resmi olarak tanıtılacak Apple Watch Series 6 merakla bekleniyor. Firmanın en gelişmiş akıllı saati olacak Watch Series 6, Apple’a yönelik bir kaynağın paylaşımına göre kesin olarak Apple Watch SE ile beraber karşımıza çıkacak. Yani bu farklı bir isim altında gelme ihtimali de olan saatin 15 Eylül tarihli etkinlikte kesin olarak tanıtılacağı söyleniyor. Direkt olarak Watch Series 3’ün yerini Watch Series 4 tasarımıyla ve 199 dolarlık bir fiyat etiketiyle alacak denilen saat, 40 mm ve 42mm boyutlarında hazırlanmış ve sadece alüminyum kasada elde edilebilecek. Sürpriz olmadığı üzere her zaman açık ekran ve ECG özellikleri olmayacak Watch SE modeli, söylendiği kadarıyla gücünü ise M9 işlemciden alıyor.

Apple Watch SE yanında Apple Watch Series 6 için neler biliyoruz?

Watch Series 6, en son çıkan bilgilere göre oksijen doygunluğunu belirleme özelliği ile karşımıza çıkacak. Aktarıldığı kadarıyla saat kandaki oksijen seviyesi belirlenen düzeyin altına düştüğünde bildirimde bulunacak. Kan oksijen seviyesindeki düşüş ciddi solunum veya kardiyak problemlere neden olabiliyor deniyor ve bu konuda bilekten sürekli ölçüm gerçekten hayati görünüyor. Yeni sensörleriyle uyku takibi konusunda da gelişmiş veriler sunacağı aktarılan modelin, ayrıca “panik atak” belirleme desteğine sahip olacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor. Firma daha önce duyduğumuz kadarıyla yeni saatiyle kalp gibi beynin derinliklerine de inmek istiyor. Kaynaklar tarafından Watch Series 6 için tasarımın değişmesi gibi bir durum kesinlikle söz konusu değil deniyor.

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir