1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Bütçe arkadaşı Apple Watch SE için tarih verildi; işte öğrenilenler

Bütçe arkadaşı Apple Watch SE için tarih verildi; işte öğrenilenler

Apple Watch Series 6

Apple Watch Series 6 yakında karşımıza çıkıyor. Ancak Apple’dan Apple Watch SE modeli de gelecek gibi görünüyor.

iPhone 12 ailesiyle birlikte önümüzdeki ay fotoğrafı olarak tanıtılacak Apple Watch Series 6 merakla bekleniyor. Şirketin en gelişmiş akıllı saati olacak Watch Series 6, Apple’a müteveccih bir kaynağın paylaşımına göre kesin olarak Apple Watch SE ile birlikte karşımıza çıkacak. Başka Bir Deyişle bu değişik bir ad olasılığı da olan saatin 15 Eylül tarihli aktiflikte kesin olarak tanıtılacağı söyleniyor. Dolaysız olarak Watch Series 3’nam yerini Watch Series 4 tasarımıyla ve 199 dolarlık bir maliyet yaftasıyla alacak denilen saat, 40 mm ve 42mm ebatlarında hazırlanmış ve yalnızca alüminyum kasada elde edilebilecek. Sürpriz olmadığı üzere her zaman sarih ekran ve ECG özellikleri olmayacak Watch SE modeli, söylendiği kadarıyla eforunu ise M9 operasyoncudan alıyor.

Apple Watch SE yanında Apple Watch Series 6 için neler öğreniyoruz?

Watch Series 6, en son çıkan bilgilere göre oksijen doygunluğunu tanımlama özelliği ile karşımıza çıkacak. Aktarıldığı kadarıyla saat kandaki oksijen seviyesi tanımlanan seviyenin altına düştüğünde bildirimde bulunacak. Kan oksijen seviyesindeki düşüş ciddi solunum veya kardiyak problemlere neden olabiliyor sınıyor ve bu mevzuda bilekten kesintisiz ölçüm gerçekten hayati görünüyor. Yeni sensörleriyle uyku takibi mevzusunda da gelişmiş bilgiler sunacağı aktarılan modelin, ayrıca “panik hücum” tanımlama yardımına sahip olacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor. Şirket daha evvel dinlediğimiz kadarıyla yeni saatiyle kalp gibi beynin derinliklerine de inmek istiyor. Kaynaklar tarafından Watch Series 6 için tasarımın değişmesi gibi bir gidişat netlikle mevzubahisi değil sınıyor.

Yorum Yap
İçeriğe tepkiniz nedir?

Yazar Hakkında

Orta okuldan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yorum Yap