Bütçe dostu Apple Watch SE tanıtıldı; işte fiyatı ve özellikleri
 1. Anasayfa
 2. Haberler

Bütçe dostu Apple Watch SE tanıtıldı; işte fiyatı ve özellikleri

0

Teknoloji devi Apple, beklenen akıllı saat modeli Apple Watch SE ile karşımızda. Bütçe dostu model hakkındaki tüm detaylara gelin yakından bakalım.

Apple, geçtiğimiz sene Watch Series 5’i duyurduğu zaman Watch Series 4’ü satıştan kaldırmış, Watch Series 3’ü ise satmaya devam etmişti. Watch Series 6 ile beraber Watch Series 5 satıştan kalkıyor, Watch Series 3 yanına ise yeni tanıtılan Apple Watch SE geliyor. Sizin de görebileceğiniz üzere Watch Series 4 / Series 5 ve Series S6 ile benzer bir tasarıma sahip olan model, Watch Series 5 gibi maalesef her zaman açık ekran özelliğini taşımıyor. Yani saatin ekranı sadece siz dokunduğunuz, bildirim geldiği ya da kolunuzu kaldırdığınız zaman açılıyor. Aynı zamanda akıllı saatte Türkiye’de uzun süredir açık olan EKG ölçme özelliği de yer almıyor. Saat burada kalp konusunda sadece nabız ölçümü yapabiliyor. 40 mm ve 44 mm olmak üzere iki farklı boyutta gelen ve LTE destekli bir bağımsız iletişim kurabilen versiyonu da bulunan AppleWatch SE, gücünü Apple’ın S5 işlemcisinden alıyor. Bu işlemci halen birçok işlem için fazlasıyla yeterli bir güç sunuyor. Modelde düşme algılama ile uyku takibi özellikleri de yer alıyor.

Bütçe dostu Apple Watch SE tanıtıldı; işte fiyatı ve özellikleri 3 – butce dostu apple watch se tanitildi iste fiyati ve ozellikleri 2 2

Bütçe dostu Apple Watch SE tanıtıldı; işte fiyatı ve özellikleri 4 – butce dostu apple watch se tanitildi iste fiyati ve ozellikleri 2 2

Ürün hakkında Apple’ın Operasyon Direktörü Jeff Williams, “Uygun bir fiyatla satışa sunulan Apple Watch SE, Series 6 tasarımına ait unsurları Apple Watch’un en temel özellikleriyle buluşturuyor,” diyor ve ekliyor: “Müşterilerimize bağlantıda kalmaları, daha aktif olmaları ve sağlıklarını takip etmeleri için mükemmel bir yeni seçenek sunmaktan heyecan duyuyoruz.

Bu arada Apple’ın Watch ailesi için “Apple Fitness+”  isimli bir egzersiz servisi de yer alıyor. Birçok sporda çalışan bu interaktif egzersiz servisi, spor yapmayı hiç olmadığı kadar kolay ve eğlenceli hale getiriyor. Servisin yeni spor tarzları ve bölümler ile her hafta güncelleneceği de aktarılıyor. Servis yıll 80 dolar, aylık ise 10 dolarlık bir fiyata sahip şimdilik Türkiye’de yer almıyor.

Apple Watch SE akıllı saat modeli çok satacak bir seçenek konumunda

Modelin yurt dışı satış fiyatı 279 dolar seviyesinde yer alıyor. Bu saatin açıklanan fiyat etiketiyle ciddi anlamda çok satması bekleniyor. Watch Series 4’ün donanımı adeta yeniden hayata getiren model, elbette isteğe bağlı olarak farklı renklerde gövde ve kayış seçenekleriyle elde edilebiliyor.

Modelin Türkiye 40 mm fiyatı 2.699 TL seviyesinde. 44 mm için 2.949 TL verilmesi gerekiyor.

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir