Canon’dan gövdesiyle öne çıkan sinema kamerası: “EOS C70”
 1. Anasayfa
 2. Haberler

Canon’dan gövdesiyle öne çıkan sinema kamerası: “EOS C70”

0

Görüntüleme devi Canon, ürün gamına EOS C70 adını verdiği yeni sinema kamerasını eklediğini duyurdu. Yeni model dikkat çekmeyi başardı.

Sinema odaklı kameralar genelde oldukça büyük oluyor. Ancak son dönemde yeni kameralar gittikçe daha küçük hale geliyor. Bunlardan birisi de yeni tanıtılan CanonEOS C70 oldu. İlk bakışta bir aynasız fotoğraf makinesi gibi görünen ancak yapısı gereği biraz daha büyük olan model, firmanın aynasız gövdeler için geliştirdiği RF bayonet yapısını kullanıyor. Hatta firmanın RF bayonete sahip ilk sinema kamerası olarak geçen EOS C70, Super 35 sensör üzerine kuruluyor ve bu sensör ile 4K 60 fps ya da 2K 120 fps video çekebiliyor. 16 durak dinamik aralığı bulunan kamera, çekimi oldukça kolaylaştıracak 3,5 inç hareketli bir ekrana sahip. Dual-Pixel otomatik netleme sistemi üzerine kurulan kamera, yerleşik olarak motorlu yapıda 10 durak ND filtre ile geliyor. Bu da özellikle gündüz yapılacak çekimler için çok kullanışlı görünüyor. BP-A30 pili kolay değişim için açıkta bırakılan kamera, C-Log2/C-Log3, PQ ve HDR için HLG desteklerini getiriyor.

CanonEOS C70 profesyonellere hitap ediyor

Bünyesinde birçok fiziksel buton ve giriş çıkış portu yer alan model, özel havalandırma sistemiyle uzun süreler aralıksız çekim yapmaya devam edebiliyor. Bir elektronik vizörü olmayan EOS C70, 5.500 dolar yurt dışı fiyat etiketiyle kasım ayında raflara çıkışını yapıyor. Kamera elbette ucuz bir seçenek oluşturmuyor.

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir