1. Anasayfa
 2. Haberler

Chadwick Boseman için yapılan paylaşım, Twitter tarihinin en çok hoşlanılan tweet’i oldu

Chadwick Boseman için yapılan paylaşım, Twitter tarihinin en çok hoşlanılan tweet’i oldu
0

Marvel serisinin filmlerinden olan “Black Panther” Kara Panter filminde başrolde oynayan Amerika Birleşik Devletlerili oyuncu Chadwick Boseman, 29 Ağustos Cumartesi günü hayatını yitirmişti.

2016 senesinde kanser teşhisi konulan ve 4 yıldır rehabilitasyon gören Boseman’ın vefatı beğenenlerini yasa boğarken, haberi ilk olarak Boseman’ın ailesi şanlı oyuncunun kendi Twitter hesabından duyurdu.

Avengers, Black Panther gibi yüksek bütçeli filmlerin çekiminde çalışırken, aynı zamanda rakamsız operasyon ve kemoterapi alan Boseman’ın vefat haberini duyuran mevzubahisi paylaşım, 6.3 milyon gibi olağanüstü bir alkış rakamına erişerek Twitter tarihinde en çok sevilen tweet oldu.

twitter

Şu anda 6.4 milyon alkış rakamının yanı gizeme 3 milyon retweet ve 154.2 bin yorum alan paylaşım, Twitter rekorlarını altüst etti.

Marvel Sinema Evreni’ne giriş yapan ve Chadwick Boseman’ın baş rol oynadığı “Black Panther” filmi, Wakanda Kralı babasının vefatından sonra tahta geçmek ve kral olarak reel yerini almak üzere Afrika’daki yuvasına dönen Kara Panter’in öyküsünü beyaz perdeye taşımıştı.

Black Panther filmi, 2019’daki Oscar mükâfatlarında “En İyi Özgün Müzik”“En İyi Kostüm Tasarımı” ve “En İyi İmal Tasarımı” dallarında ilk sıraya girmiş ve törenin en çok mükâfat kazanan üretimlerinden olmuştu.

Chadwick Boseman için yapılan paylaşım, Twitter tarihinin en çok beğenilen tweet i oldu #2

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir