Dağ bisikletlerini elektrikli bisiklet haline getiren özel kit [Video]
 1. Anasayfa
 2. Haberler

Dağ bisikletlerini elektrikli bisiklet haline getiren özel kit [Video]

0

Günümüzde birçok elektrikli bisiklet modeli bulunuyor. Bir de normal bisikletleri elektrikli hale getiren seçenekler var. İşte bunların en yenisi karşımızda.

Elektrikli bisiklet modelleri pahalı gelen kişilerin imdadına elektrikli dönüşüm kitleri yetişiyor. Bu modellerin birçoğu elektrikli bisikletlerden çok daha ucuza satılıyor ve her bisikleti dakikalar içerisinde elektriğin gücüyle tanıştırıyor. Bunların en yesini ise Bimotal firmasından geldi. Benzerlerinden farklı olarak maalesef ucuz olmayan Elevate isimli sistem, kullanım yapısıyla farklılaşıyor. Çünkü Elevate birçok benzerinden ayrılarak direkt olarak motor bölümünü arka disk fren rotoru üzerine konumlandırıyor. Bunun için özel bir aparat ile gelen sistem, toplam dört farklı parçadan oluşuyor. Burada özel disk rotoru, 750W gücünde (50 nm sürekli, 100 nm maksimum tork) elektrik motoru, su mataranın yerine konulabilen 250 Wh lityum-iyon pil paketi ve gidona konumlandırılan kontrol kumandası karşımıza çıkıyor. Yukarıda da dediğimiz gibi spesifik olarak MTBelektrikli bisiklet modelleri için hazırlanan sistem, özel montaj sistemiyle rahatlıkla çıkarılarak sadece ihtiyaç olunan anlarda kullanılabiliyor.

Dağ bisikletlerini elektrikli bisiklet haline getiren özel kit [Video] 5 – dag bisikletlerini elektrikli bisiklet hale getiren ozel kit video 2Dağ bisikletlerini elektrikli bisiklet haline getiren özel kit [Video] 6 – dag bisikletlerini elektrikli bisiklet hale getiren ozel kit video 2
Dağ bisikletlerini elektrikli bisiklet haline getiren özel kit [Video] 7 – dag bisikletlerini elektrikli bisiklet hale getiren ozel kit video 1Dağ bisikletlerini elektrikli bisiklet haline getiren özel kit [Video] 8 – dag bisikletlerini elektrikli bisiklet hale getiren ozel kit video 1

Bimotal Elevate ile hemen her dağ bisikleti bisiklet elektrikli bisiklet halini alabiliyor

Tanıtım videosunu yukarıda izleyebileceğiniz ürün, bisiklete 2.5 kg kadar ekstra yük getiriyor ancak sürekli elektrik desteğiyle (Pedal desteği ileride gelecek deniyor) özellikle yokuş çıkma durumunda büyük kolaylık sağlıyor. Kullanıma bağlı olarak 50 km’ye kadar menzili olan sistem, 45 km/s hıza çıkılmasına aracılık ediyor. Buradan ön sipariş alabileceğiniz ürünün fiyatı ise tam 1.950 dolar seviyesinde.

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir