1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Daha güçlü ve daha iddialı; 2021 Mercedes-AMG GT ile tanışın

Daha güçlü ve daha iddialı; 2021 Mercedes-AMG GT ile tanışın

2021 Mercedes-AMG GT

Mercedes-AMG, yeni spor otomobil modelini görücüye çıkardı. 2021 model Mercedes-AMG GT Coupe, geliştirilmiş motoruyla fark yaratıyor. Geliştirilmiş çift turbolu ve 4 litre hacimli V8 motordan güç alan otomobil 523 beygir güç üretiyor.

Saatte 100 kilometre hıza 3,7 saniyede ulaşabilen otomobilin saatteki maksimum hızı ise 310 kilometre. 2021 Mercedes-AMG GT Coupe, standart ve Stealth Edition olmak üzere iki ayrı modelle otomobil tutkunlarının beğenisine sunuluyor. Otomobilin standart donanın seçeğinde dikkat çekici özellikler karşımıza çıkıyor. Elektronik arka diferansiyelin yüksek performanslı kompozit frenlerin ve adaptif amartisörün standart donanım seçeneğinde sunulacağı belirtilen otomobil Stealth sürümünde ise kırmızı renkli fren kaliperleri yerine siyah renkte fren kaliperleri bulunuyor. 19 inç ön ve 20 inç ebadında arka jantalar da bu sürümde yer alıyor.

2021 Mercedes-AMG GT satış fiyatı açıklandı mı?

Mat siyah tasarımıyla dikkatleri üstüne çekmeyi başaran otomobil önümüzdeki yılın yaz aylarında yurt dışında piyasadaki yerini alacak. Otomobilin satış fiyatı henüz belli olmasa da yüksek bir fiyat etiketine sahip olacağını şimdiden söylemek mümkün. Satışa sunulacağı tarihten kısa bir süre önce satış fiyatı açıklanması beklenen otomobili merakla bekliyoruz.

Yorum Yap
Bu içerik size yardımcı oldu mu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz haber bültenimize üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi siz olun.

Yazar Hakkında

Orta okuldan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yorum Yap