1. Anasayfa
 2. Haberler

Daha uygun fiyatlı Samsung katlanabilir telefon hayali şimdilik suya düştü

Daha uygun fiyatlı Samsung katlanabilir telefon hayali şimdilik suya düştü
0

Galaxy Fold’un yerini alan katlanabilir telefon Samsung Galaxy Z Fold 2 sonrasında firmadan bir de Galaxy Z Fold Lite gelecek deniyordu. Ancak bu şimdilik maalesef gerçek olmayacak.

Samsung Galaxy Z Fold 2 biliyorsunuz 1 Eylül tarihli Unpacked Part 2 etkinliğinde tüm detaylarıyla karşımıza çıktı. Türkiye’de tam 20 bin TL’lik fiyatı bulunan cihaz, bu açıdan çok kısıtlı bir kitleye hitap ediyordu. Ancak 1-2 aydır Samsung’un daha düşük bütçeler için bir de Galaxy Z Fold Lite geliştirdiği gündeme geliyordu. Kısa süre önce resmi destek sayfası da açılan SM-F415F/DS kod adlı telefon, yüksek ihtimalle Galaxy Fold üzerine kuruluyor ancak daha düşük bazı donanımlar ile mevcut cihazlardan çok daha ucuza satılacak deniyordu. 1.000 dolar altında olacağı aktarılan telefon, maalesef katlanabilir değil standart bir orta seviye akıllı telefon çıktı. Başlıkta da da dediğimiz gibi bu yüzden daha uygun fiyatlı Samsung katlanabilir telefon hayali şimdilik suya düştü. Ancak yine de firmanın 2021’de bu konuda bir adım atması bekleniyor.

Samsung Galaxy Z Fold 2 için detaylar şöyleydi

Telefonun dışında 6,23 inç 2267×819 piksel 60 Hz bir AMOLED ekran yer alıyor. Modelin içindeki ana katlanabilir ekran ise 7,7 inç2213×1689 piksellik “120 Hz” AMOLED ekran kullanıyor. Burada 120 Hz sunuluyor olması oldukça güzel görünüyor. Kamera tarafına geçtiğimiz zaman telefonun arkasında 64 megapiksel F1.8 ana + 12 megapiksel F2.4 2x telefoto + 16 megapiksel F2.2 ultra geniş açı olmak üzere üçlü bir kamera kurulumu yer alıyor. İçerisinde ve dışarıda ise 10 megapiksel F2.2 selfie kameraları bizleri karşılıyor. 4.356 mAh pili bulunan Galaxy Z Fold 2 için burada 15W hızlı ve 15W hızlı kablosuz şarj sunuluyor. Gücünü 7 nm Snapdragon 865 Plus işlemciden alan 5G destekli telefonun dahili depolaması 512 GB, RAM seviyesi 12 GB seviyesinde bizleri karşılıyor.

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir