1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. DJI Mavic 2 drone’lar nasıl üretiliyor? [Video]

DJI Mavic 2 drone’lar nasıl üretiliyor? [Video]

DJI Mavic 2 Zoom

DJI, Mavic 2 Zoom modelinin yapımını gözler önüne seren videoyu paylaştı. Paylaşılan videoda Mavic 2 Zoom’un imal ve nitelik hakimiyet testindeki bazı son evreleri gösteriliyor.

Yüksek teknolojiye sahip olan fabrikada drone’ların değişik testlerden geçtiği görülüyor. Drone‘ların pakete konulmadan evvel sensörleriyle ve uçuşla alakalı bir ekip testler yapıldığı belirtiliyor. Muhtelif robotların da kullanıldığı imal evresinde QR kod teknolojisinden de yarlanıyor. Haberin devamında yer alan video üzerinden Mavic 2 Zoom’un imal evresini izleyebilirsiniz.

DJI Mavic 2 Zoom ne gibi özellikler sunuyor?

Mavic 2 Zoom kullanıcılara havada yakınlaştırma yapma kısmeti tanıyor. Bünyesinde yer alan 24-48mm lensiyle iki kat optik yakınlaştırma veren model, optik yanında takviyesini de sunuyor.  Mavic 2 Zoom, 12 megapiksel 1/2,3-inç CMOS sensör üzerine kuruluyor. 12 megapiksel resimler sürükleyebilen makine, HDR içerik üretebiliyor. 13 durak zinde aralıkla gelen drone, bu açıdan Pro’nun çok gerisine düşmüyor. Ortak olarak “Hyperlapse” videolar çıkarabilen drone’lar, bunu havadan pürüzsüz biçimde yaparak kendilerine hayran vazgeçiyor. Öne bakan kameraları ve ActiveTrack 2.0 teknolojisiyle hareketli objeleri çok iyi takip edebilen modeller, tasarım farklılıklarıyla da daha iyi uçabiliyor. Daha suskun motorlar ile gelen Mavic 2 ailesi, 31 dakika süresince havada kalabiliyor. Saatte 70 kilometre sürate çıkabilen drone’lar, özel hakimiyetçi ve telefon aracılığıyla 8 kilometre içerisinde hakimiyet edilebiliyor.

Yorum Yap
İçeriğe tepkiniz nedir?

Yazar Hakkında

Orta okuldan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yorum Yap