1. Anasayfa
 2. Haberler

DJI Mavic 2 drone’lar nasıl üretiliyor? [Video]

DJI Mavic 2 drone’lar nasıl üretiliyor? [Video]
0

DJI, Mavic 2 Zoom modelinin üretimini gözler önüne seren videoyu paylaştı. Paylaşılan videoda Mavic 2 Zoom’un üretim ve kalite kontrol testindeki bazı son aşamaları gösteriliyor.

Yüksek teknolojiye sahip olan fabrikada drone’ların farklı testlerden geçtiği görülüyor. Drone‘ların kutuya konulmadan önce sensörleriyle ve uçuşla ilgili bir takım testler yapıldığı belirtiliyor. Çeşitli robotların da kullanıldığı üretim aşamasında QR kod teknolojisinden de yarlanıyor. Haberin devamında yer alan video üzerinden Mavic 2 Zoom’un üretim aşamasını izleyebilirsiniz.

DJI Mavic 2 Zoom ne gibi özellikler sunuyor?

Mavic 2 Zoom kullanıcılara havada yakınlaştırma yapma şansı tanıyor. Bünyesinde yer alan 24-48mm lensiyle iki kat optik yakınlaştırma veren model, optik yanında dijital zoom desteğini de sunuyor.  Mavic 2 Zoom, 12 megapiksel 1/2,3-inç CMOS sensör üzerine kuruluyor. 12 megapiksel fotoğraflar çekebilen cihaz, HDR içerik üretebiliyor. 13 durak dinamik aralıkla gelen drone, bu açıdan Pro’nun çok gerisine düşmüyor. Ortak olarak “Hyperlapse” videolar çıkarabilen drone’lar, bunu havadan pürüzsüz şekilde yaparak kendilerine hayran bırakıyor. Öne bakan kameraları ve ActiveTrack 2.0 teknolojisiyle hareketli objeleri çok iyi takip edebilen modeller, tasarım değişiklikleriyle de daha iyi uçabiliyor. Daha sessiz motorlar ile gelen Mavic 2 ailesi, 31 dakika boyunca havada kalabiliyor. Saatte 70 km hıza çıkabilen drone’lar, özel kontrolcü ve telefon aracılığıyla 8 km içerisinde kontrol edilebiliyor.

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir