1. Anasayfa
 2. Haberler

Dört modelden oluşan Huawei Mate 40 ailesi için çıkış sızıntısı

Dört modelden oluşan Huawei Mate 40 ailesi için çıkış sızıntısı
0

Merakla beklenen Huawei Mate 40 ailesinin tanıtımı ve satışa çıkışı konusunda sağlam kaynaklardan yeni bilgiler gelmiş durumda.

Huawei’nin yeni amiral gemisi serisi kaynaklara göre hemen hemen kesin olarak HuaweiMate 40, Mate 40 Pro, Mate 40 Porsche Design ve Mate 40 Pro Plus modellerinden oluşuyor. İsimlerde bazı ufak farklar olabilir ancak net olarak dört farklı telefondan oluşan aile, son bilgilere göre ekim ayı ortasında tanıtılacak, kasım ayında da elde edilebilir olacak. Kasım ayında sadece belirli pazarlarda alınabileceği aktarılan telefonlar, son dönemde sürekli resmi sertifika programlarına giriyor. Yani Huawei modelleri satışa sunmak için tüm engelleri birer birer kaldırıyor. Bu arada telefonların satışı konusunda bazı yüzde 100 kesin olmayan kafa karıştırıcı bilgiler de var.  Evan Blass geçtiğimiz haftalarda Huawei Mate 40 ailesinin 2021’den önce elde edilemeyeceğini iddia etmişti. Kaynak bu durumun arkasındaki nedeni ise açıklamamıştı. Bu açıdan kasım ayı şimdilik daha olası duruyor.

Bu arada Huawei’den kavisli bir oyuncu monitörü de geliyor gibi görünüyor. Çok yakında tanıtılacak denilen model için henüz teknik bir detay elimizde bulunmuyor. Burada birden fazla monitörün gelebileceği aktarılanlar arasında yer alıyor.

Huawei Mate 40 ailesinin teknik detayları halen aynı

Telefonlar güçlerini ortak olarak 5 nm üretim sürecinden çıkan Kirin 1000 (İsim Kirin 9000 de olabilir) işlemciden alıyor. Beklendiği üzere Androidlisansıolmadan yolda bulunan yani Google Play Store erişimi olmayan telefonlar, bunun yerine HMS temelli AppGallery kullanılıyor. Mate 40 serisinin daha önce de söylediğimiz üzere en az iki versiyon ile Türkiye’de de satılmasını bekliyoruz. Ancak bunun da henüz kesin olmadığını belirtmek gerekiyor.

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir