1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Dünyanın en küçüklerinden Sony a7C tanıtıldı; işte maliyet ve özellikleri

Dünyanın en küçüklerinden Sony a7C tanıtıldı; işte maliyet ve özellikleri

Sony a7C

Dünyanın en hafif ve küçük aynasız resim aygıtlarından Sony a7C tanıtıldı. İşte model hakkında öğrenilmesi gereken tüm ayrıntılar;

Geçtiğimiz günlerde Sony a7C için şirketin A7 serisinin teçhizat altyapısını A6xxx serisinin gövdesinde birleştirecek denilmişti. İşte bu model aynen söylendiği biçimde karşımıza yer alıyor. Görüntü statiklemeye sahip en hafif ve taşınabilir bütün kare sensörlü aynasız resim aygıtlarından olan A7c, küçük ebadıyla bir hayli şahsı aşırısıyla hoşnut edecek gibi görünüyor. Açıklandığı kadarıyla 509 gram ağırlığı bulunan A7c, 24,2 megapiksellik bir bütün kare CMOS sensör kullanılıyor ve 3 inç hareketli bir dokunmatik ekran taşıyor. Küçük ebatlarına karşın yukarıyada da dediğimiz gibi gövde içinden 5 aksta görüntü değişmezleme yapabilen makine, otomatik netleme ile saniyede 10 kare seri çekim reelleştirebiliyor. Elbette bir elektronik vizör ile gelen model, sürpriz olmayacağı üzere BAĞIŞLAMA’li 4K video sürükleyebiliyor. Bu model ebatlarıyla YouTuber kitleyi oldukça hoşnut edebilir sınıyor. Ancak yeniden de cihazın spesifik olarak video için hazırlanmadığını belirtmek gerekiyor.

Sony a7C dikkat toplamayı başardı

Türkiye’de de ileride satılacak cihazın gövde maliyeti ise 1.799 dolar seviyesinde. Bu makine ile Sony, FE 28-60mm 4-5.6mm lens modelini de duyurdu. Bu lens ile gövdenin kit maliyeti ise 2.099 dolar seviyesinde. Modelin Türkiye maliyeti henüz öğrenilmiyor. Bünyesinde NFC yer alan kamera, iki değişik gövde rengiyle elde edilebiliyor.

Yorum Yap
İçeriğe tepkiniz nedir?

Yazar Hakkında

Orta okuldan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yorum Yap