1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Dünyanın en ufaklarından Sony a7C tanıtıldı; işte fiyat ve özellikleri

Dünyanın en ufaklarından Sony a7C tanıtıldı; işte fiyat ve özellikleri

Sony a7C

Dünyanın en hafif ve ufak aynasız fotoğraf makinelerinden Sony a7C tanıtıldı. İşte model hakkında bilinmesi gereken tüm detaylar;

Geçtiğimiz günlerde Sony a7C için firmanın A7 serisinin donanım altyapısını A6xxx serisinin gövdesinde birleştirecek denilmişti. İşte bu model aynen söylendiği şekilde karşımıza yer alıyor. Görüntü sabitlemeye sahip en hafif ve taşınabilir tam kare sensörlü aynasız fotoğraf makinelerinden olan A7c, ufak boyutuyla birçok kişiyi fazlasıyla memnun edecek gibi görünüyor. Açıklandığı kadarıyla 509 gram ağırlığı bulunan A7c, 24,2 megapiksellik bir tam kare CMOS sensör kullanılıyor ve 3 inç hareketli bir dokunmatik ekran taşıyor. Ufak boyutlarına rağmen yukarıda da dediğimiz gibi gövde içinden 5 eksende görüntü sabitleme yapabilen makine, otomatik netleme ile saniyede 10 kare seri çekim gerçekleştirebiliyor. Elbette bir elektronik vizör ile gelen model, sürpriz olmayacağı üzere AF’li 4K video çekebiliyor. Bu model boyutlarıyla YouTuber kitleyi oldukça memnun edebilir deniyor. Ancak yine de makinenin spesifik olarak video için hazırlanmadığını belirtmek gerekiyor.

Sony a7C dikkat çekmeyi başardı

Türkiye’de de ileride satılacak makinenin gövde fiyatı ise 1.799 dolar seviyesinde. Bu makine ile Sony, FE 28-60mm 4-5.6mm lens modelini de duyurdu. Bu lens ile gövdenin kit fiyatı ise 2.099 dolar seviyesinde. Modelin Türkiye fiyatı henüz bilinmiyor. Bünyesinde NFC yer alan kamera, iki farklı gövde rengiyle elde edilebiliyor.

Yorum Yap
Bu içerik size yardımcı oldu mu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz haber bültenimize üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi siz olun.

Yazar Hakkında

Orta okuldan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yorum Yap