Dünyanın en pahalı elektrikli otomobil modeli Aspark Owl yola çıkıyor
 1. Anasayfa
 2. Haberler

Dünyanın en pahalı elektrikli otomobil modeli Aspark Owl yola çıkıyor

0

2017 yılında Japonya merkezli olarak lanse edilen hızı ve fiyatıyla nefes kesen elektrikli otomobil Aspark Owl sonunda satışa sunuluyor.

Sadece 50 adet üretilecek elektrikli otomobil Aspark Owl, tam 3,4 milyon dolarlık bir canavar olarak sonunda satın alan ilk şanslı müşterisine gidiyor. Üç yıldır yollara çıkması beklenen model, bunu başarma aşamasına çok yakında yer alıyor. Görebileceğiniz üzere oldukça kışkırtıcı bir tasarımı bulunan otomobil, en pahalı yanında “dünyanın en hızlı hızlanan otomobili” şeklinde de lanse ediliyor. Çünkü Owl yolda uygun Michelin Pilot Sport Cup 2 lastikler ile 0’dan 100 km/s hıza sadece ama sadece 1,72 saniyede ulaşabiliyor. Modelin o’dan 300 km/s hıza çıkması ise sadece 10 saniye civarında sürüyor. Yaklaşık olarak 2 bin beygir (1.480 kW) güç ve 2 bin Nm tork üreten performans canavarı elektrikli hiper otomobil, elbette karbon fiberden üretilmiş bir gövdeye sahip ve toplam 1.900 kg ağırlığında. 64-kWh kapasitesindeki pili 44-kW şarj üstünden 80 dakikada doldurulabilen otomobil, gerçekten her açıdan sınırları zorluyor.

Dünyanın en pahalı elektrikli otomobil modeli Aspark Owl yola çıkıyor 3 – 751984 1

Dünyanın en pahalı elektrikli otomobil modeli Aspark Owl yola çıkıyor 4 – 751984 1

Dünyanın en pahalı elektrikli otomobil modeli Aspark Owl, Japonya’nın ilk tamamen elektrikli otomobili olarak geçiyor

Birçok ultra zenginin dahi ulaşamayacağı model, elektrikli geleceğin ne kadar hızlı olacağını bir kez daha gözler önüne seriyor. Japonya’da tasarlanmış olmasına rağmen Manifattura Automobili Torino ortaklığında İtalya’da üretileceği aktarılan hiper elektrikli, satın alan her kişiye özelleştirilecek deniyor. Modelin gideceği ilk kişi ise henüz açıklanmıyor.

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir