Dünyanın ilk “çerçevesiz” akıllı saat modelinden ilk teknik detay
 1. Anasayfa
 2. Haberler

Dünyanın ilk “çerçevesiz” akıllı saat modelinden ilk teknik detay

0

Rollme, dünyanın ilk “çerçevesiz” akıllı saat modeli Rollme Hero Pro ile çok dikkat çekiyor. Saat için ilk teknik detay da ortaya çıkmış durumda.

Daha önce de aktardığımız üzere günümüzde çıkan hemen her akıllı saat modelinde çerçeveler yer alıyor. Kimi saat modelinde çok geniş döndürülebilir çerçeveler bulurken, kimisinde daha ince çerçeveler karşımıza çıkıyor. Rollme ise yeni saati Hero Pro ile çerçeveleri tamamen ortadan kaldırıyor. Sayfada gördüğünüz modelde tamamen ekrandan oluşan bir ön kısım bizleri karşılıyor ve bu da çok modern ve şık bir görüntü oluşturuyor. İşte bu çok dikkat çeken saat, aktarıldığı kadarıyla gücünü Qualcomm imzalı Snapdragon Wear 4100 Plus işlemciden alıyor. Yani saat teknik olarak aşağıda detaylandırdığımız çok sağlam bir altyapı üzerine kuruluyor. Modelin işletim sistemi ise henüz net değil. Ancak burada Android temelli wearOS beklentisi maalesef bulunmuyor. Akıllı saat Hero Pro‘nun diğer detayları da halen gizemini koruyor.

akıllı saat

akıllı saat

Rollme Hero Pro akıllı saat modeli gücüyle memnun edecek

Wear 4100 serisi Qualcomm tarafından geçtiğimiz aylarda tanıtılmıştı. Seride Snapdragon Wear 4100 ve Wear 4100 Plus yer alıyor. Yerini aldıkları Snapdragon Wear 3100‘e oranla ciddi iyileştirmeler getiren işlemciler, ilk olarak 28 nm değil 12 nm üretim sürecinden çıkıyor. Bu sayede gelişen altyapılarıyla yüzde 85’e varan oranda daha hızlı olan işlemciler, aynı zamanda Adreno A504 GPU ile geliyor. Burada da 2.5 kattan fazla bir artış geliyor. Üretim süreci geliştiği için pil ömürleri tam yüzde 25 oranında artan yeni işlemciler, performans kadarı bu konuda da oldukça sevindiriyor.

Snapdragon Wear 4100 Plus versiyon farkını taşıdığı “her zaman açık” olarak geçen QCC1110 yardımcı işlem birimi ile koyuyor. Bu yardımcı işlem birimi ile saat birçok işlem için ana işlemciyi kullanmıyor (Pil ömrüne büyük katkı sağlıyor bu durum), eskiye nazaran her zaman açık ekran modunda çok daha yüksek renk gösterimi sunuyor. Yeni işlemciler aynı zamanda 16 megapiksel çözünürlüğe kadar kamera desteğine de sahip.

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir