1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Ekran altı kameralı Xiaomi Mi 10 Ultra modeli yolda [Video]

Ekran altı kameralı Xiaomi Mi 10 Ultra modeli yolda [Video]

Xiaomi Mi 10 Ultra en güçlü Android telefon modelleri

Geçtiğimiz ay fotoğrafı olarak lanse edilen Xiaomi Mi 10 Ultra için dikkat toplayan bir ayrıntı ortaya çıktı. Ekran altı kameralı bir versiyon gelebilir.

Redmi K30 Ultra ile birlikte tanıtılan Xiaomi Mi 10 Ultra, evrensel olarak satılmayacak olması üzen makineler arasında yer alıyor. Bu bağlamda Türkiye’de de fotoğrafı olarak satılmayacak olan telefon, hatırlarsınız geçtiğimiz hafta şirketin üçüncü nesil ekran altı kamera teknolojisine konut sahipliği yapmasıyla gündem olmuştu. Şirket yeni teknolojisini özel hazırlanan bir Mi 10 Ultra üzerinde göstermişti. İşte bu “prototip” versiyon alttaki ya da buradaki video ile gözler önüne serildi. Telefonun selfie kamerası “göremediğiniz üzere” ekranın altında yer alıyor ve böylece de pop-up yapısı kullanmadan bütün ekran tecrübeyi elde edilebiliyor. Bu video ile ortaya çıkan enteresan ayrıntı ise modelin ekim ya da kasım aylarında satışa çıkabileceği oluyor. Şayet bu doğruysa ekran altı kameralı yeni bir XiaomiMi 10 Ultra versiyonu geliyor ve bu da coşku yaratıyor. Selfie kamerasını ekran altına alan ilk telefon ise öğreniyorsunuz kısa vakit evvel tanıtılan ZTE Axon 20 5G olmuştu.

Xiaomi Mi 10 Ultra yurt dışında kaça satılıyor?

Amiral gemisi akıllı telefonun başlangıç maliyeti 8 GB + 128 GB için 763 dolar seviyesinde yer alıyor. Maliyetler 8 GB + 256 GB için 806 dolar, 12 GB + 256 GB için 864 dolar, 16 GB + 512 GB içinse 1.007 dolar seviyesinde. Arttaki kamera sistemiyle 120xzoom yapabilen telefon, aynı zamanda 120Whızlışarj dayanaklı batarya sistemi de çok ses getiriyor ve OLED ekranında 120 Hz yenileme hızı da sunuyor. Mi 10 Ultra modeli daha evvel de dediğimiz gibi dolaysız olarak “120” bedeli üzerine kuruluyor.

Yorum Yap
İçeriğe tepkiniz nedir?

Yazar Hakkında

Orta okuldan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yorum Yap