Ekran altı kameralı Xiaomi Mi 10 Ultra modeli yolda [Video]
 1. Anasayfa
 2. Haberler

Ekran altı kameralı Xiaomi Mi 10 Ultra modeli yolda [Video]

0

Geçtiğimiz ay resmi olarak lanse edilen Xiaomi Mi 10 Ultra için dikkat çeken bir detay ortaya çıktı. Ekran altı kameralı bir sürüm gelebilir.

Redmi K30 Ultra ile beraber tanıtılan Xiaomi Mi 10 Ultra, global olarak satılmayacak olması üzen cihazlar arasında yer alıyor. Bu bağlamda Türkiye’de de resmi olarak satılmayacak olan telefon, hatırlarsınız geçtiğimiz hafta firmanın üçüncü jenerasyon ekran altı kamera teknolojisine ev sahipliği yapmasıyla gündem olmuştu. Firma yeni teknolojisini özel hazırlanan bir Mi 10 Ultra üzerinde göstermişti. İşte bu “prototip” versiyon aşağıdaki ya da buradaki video ile gözler önüne serildi. Telefonun selfie kamerası “göremediğiniz üzere” ekranın altında yer alıyor ve böylelikle de pop-up yapısı kullanmadan tam ekran deneyimi elde edilebiliyor. Bu video ile ortaya çıkan ilginç detay ise modelin ekim ya da kasım aylarında satışa çıkabileceği oluyor. Eğer bu doğruysa ekran altı kameralı yeni bir XiaomiMi 10 Ultra versiyonu geliyor ve bu da heyecan yaratıyor. Selfie kamerasını ekran altına alan ilk telefon ise biliyorsunuz kısa süre önce tanıtılan ZTE Axon 20 5G olmuştu.

Xiaomi Mi 10 Ultra yurt dışında kaça satılıyor?

Amiral gemisi akıllı telefonun başlangıç fiyatı 8 GB + 128 GB için 763 dolar seviyesinde yer alıyor. Fiyatlar 8 GB + 256 GB için 806 dolar, 12 GB + 256 GB için 864 dolar, 16 GB + 512 GB içinse 1.007 dolar seviyesinde. Arkasındaki kamera sistemiyle 120xzoom yapabilen telefon, aynı zamanda 120Whızlışarj destekli pil sistemi de çok ses getiriyor ve OLED ekranında 120 Hz yenileme hızı da sunuyor. Mi 10 Ultra modeli daha önce de dediğimiz gibi direkt olarak “120” değeri üzerine kuruluyor.

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir