1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Elektrikli scooter Bird, Türkiye’ye geliyor

Elektrikli scooter Bird, Türkiye’ye geliyor

Bird One elektrikli scooter

Kaliforniyalı elektrikli scooter işletmeyi Bird, çok yakında Türkiye’ye geliyor. İlk etapta muhakkak elektrikli scooter modellerini Türkiye’de satışa sunmaya hazırlanan Bird, kiralama hizmetini 2021 yılında Türkiye’de kullanıma sunması bekleniyor.

Şirketin ilk etapta Bird One ve Birdie modellerini Türkiye’de satışa sunulacağı belirtiliyor. Üç değişik renk seçeceğiyle gelen Bird One, bütün dolu bataryayla 40 kmye varan bir erim vadediyor. Dahili GPS sistemine de desteklediyen scooter hırsızlara karşı koruma sağlıyor. Saatte maksimum 25 km sürate erişebilen scooter, takribî 100 kga kadar bir şahsı taşıyabiliyor. Yurt dışındaki satış maliyeti 1.299 dolar olan scooter’ın Amerika’daki maliyetiyle eş bir fiyattan Türkiye’de satışa sunulacağı söyleniyor.

Bird imzalı Birdie Türkiye satış maliyeti ne kadar?

3 yaş ve üzeri çocuklar için üretilen Birdie modeli ultra geniş tekerleklere sahip.  Yüksekliği ayarlanabilir T-gidonla gelen scooter’ın gövdesinde nitelikli malzemeler kullanılıyor. Havacılık seviyesinde alüminyum gidonuyla şık bir tasarım sunan modelinde emin ayak freni bulunuyor. Ayak freni kullanıcıların süratli bir biçimde durmasına takviyeci oluyor. Kaymayan elverişli yakalama kolları ise ufak eller için daha iyi idare olanağı sağlıyor. Tehlikesiz ve emniyetli bir sürüş için Birdie’nin kapsamlı test ve sertifikasyon süreçlerinden geçtiği ifade ediliyor. Scooter modelinin Türkiye’deki maliyeti ise 990 TL. Birdie, Elektrik Pembe, Güvercin Beyazı ve Jet Siyahı renk seçeceğiyle satın alınabiliyor.

İlginiz Sürükleyebilir

Yorum Yap
İçeriğe tepkiniz nedir?

Yazar Hakkında

Orta okuldan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yorum Yap