1. Anasayfa
 2. Haberler

Elektrikli scooter Bird, Türkiye’ye geliyor

Elektrikli scooter Bird, Türkiye’ye geliyor
0

Kaliforniyalı elektrikli scooter şirketi Bird, çok yakında Türkiye’ye geliyor. İlk etapta belli elektrikli scooter modellerini Türkiye’de satışa sunmaya hazırlanan Bird, kiralama hizmetini 2021 yılında Türkiye’de kullanıma sunması bekleniyor.

Şirketin ilk etapta Bird One ve Birdie modellerini Türkiye’de satışa sunulacağı belirtiliyor. Üç farklı renk seçeceğiyle gelen Bird One, tam dolu pille 40 kilometreye varan bir menzil vadediyor. Dahili GPS sistemine de destek veren scooter hırsızlara karşı koruma sağlıyor. Saatte maksimum 25 kilometre hıza ulaşabilen scooter, yaklaşık 100 kilograma kadar bir kişiyi taşıyabiliyor. Yurt dışındaki satış fiyatı 1.299 dolar olan scooter’ın Amerika’daki fiyatıyla benzer bir fiyattan Türkiye’de satışa sunulacağı söyleniyor.

Bird imzalı Birdie Türkiye satış fiyatı ne kadar?

3 yaş ve üzeri çocuklar için üretilen Birdie modeli ultra geniş tekerleklere sahip.  Yüksekliği ayarlanabilir T-gidonla gelen scooter’ın gövdesinde kaliteli malzemeler kullanılıyor. Havacılık düzeyinde alüminyum gidonuyla şık bir tasarım sunan modelinde güvenilir ayak freni bulunuyor. Ayak freni kullanıcıların hızlı bir şekilde durmasına yardımcı oluyor. Kaymayan ergonomik tutma kolları ise küçük eller için daha iyi yönetim imkanı sağlıyor. Güvenli ve emniyetli bir sürüş için Birdie’nin kapsamlı test ve sertifikasyon süreçlerinden geçtiği ifade ediliyor. Scooter modelinin Türkiye’deki fiyatı ise 990 TL. Birdie, Elektrik Pembe, Güvercin Beyazı ve Jet Siyahı renk seçeceğiyle satın alınabiliyor.

İlginiz Çekebilir

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir