1. Ana Sayfa
  2. Haberler

En performanslı Model S: Tesla Model S Plaid tanıtıldı! İşte özellikleri, fiyatı

En performanslı Model S: Tesla Model S Plaid tanıtıldı! İşte özellikleri, fiyatı
0

Tesla, Tesla Model S Plaid’i Elon Musk’ın katılımıyla gerçekleşen Tesla Battery Day etkinliğinde görücüye çıkardı. Tesla Model S ile aynı tasarıma sahip olan Tesla Model S Plaid, performansıyla ise deyim yerindeyse rekabeti artıracağının sözünü veriyor. İşte Tesla Model S Plaid’in özellikleri ve fiyatı…

Tesla Model S Plaid, aslında ilk kez gündeme gelen bir elektrikli otomobil değil. Tesla’nın yeni Model S modeli birçok pistte test edilirken kameralara yakalandı. Aradan geçen yaklaşık bir yılın ardından ise Tesla, Model S Plaid’i Elon Musk’ın da katıldığı Tesla Battery Day etkinliğinde kamuoyuna sundu.

TESLA MODEL S PLAİD PERFORMANSI İLE İLGİ ÇEKİYOR

Model S Plaid, Tesla’nın açıklamalarına göre 320 km/s hıza çıkabiliyor. Yeni nesil elektrikli otomobil üç elektrikli motoru sayesinde 1.100 beygir güç üretebiliyor ve bu sayede 0’dan 100 km/s hızlanmasını 2 saniyeden daha az bir sürede gerçekleştirebiliyor. Elon Musk, Tesla’nın Model S Plaid prototipini geçen hafta Laguna Seca yarış pistine getirdiğini ve 1:30 tur süresine ulaştıklarını söyledi.

Tesla Model S Plaid özellikleri

Batarya konusunda ise Model S Plaid’te bazı geliştirmeler yapılmış ve otomobilin menzili tek şarjla 830 km’den daha fazla menzil sunabilir hale getirilmiş.

TESLA MODEL S PLAİD FİYATI NE KADAR?

Tesla Model S Plaid

Tesla Model S Plaid’in fiyatı, Tesla’nın internet sitesine göre 139.990 dolar olarak belirlendi. Otomobil, 2021’in sonlarında sahiplerine teslim edilmeye başlanacak.

Bu içerik size yardımcı oldu mu?

Yazar Hakkında

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yorum Yap