1. Anasayfa
 2. Windows

En Son Nvidia Grafik Sürücüleri Nasıl Güncellenir ve Yüklenir

En Son Nvidia Grafik Sürücüleri Nasıl Güncellenir ve Yüklenir
0

En son Nvidia Grafik sürücüleri nasıl güncellenir ve yüklenir? Yepyeni Nvidia grafik kartınızı (veya Nvidia destekli oyun dizüstü bilgisayarını ) alıp kutudan çıktığı gibi oyun oynayabilirsiniz, ancak en son Nvidia sürücülerini indirmeden en iyi deneyimi alamayabilirsiniz. 

Nvidia sürücüleri, hem grafik donanımı hem de popüler oyunlar için optimizasyonlar ve özellikler sunar. Grafik sürücüleri, GPU‘nuzun amaçlandığı gibi çalışmasını sağlayacak ve Nvidia‘nın GeForce Experience yüklü olduğu uyumlu kartlarda ekran kaydı, Ansel ve Freestyle gibi özellikler için destek içerecektir . Yeni sürücüler ayrıca yeni oyunlarda performans için optimize edilmiştir, böylece oyunlarda daha sorunsuz çalışırlar. Zaman zaman, oyunlarda Nvidia‘nın RTX ışın izleme veya Derin Öğrenme Süper Örnekleme (DLSS) gibi belirli grafik özelliklerine erişmek için yeni sürücüler gerekebilir.

Nvidia Grafik sürücüleri nasıl güncellenir

Nvidia grafik sürücüleri nasıl güncellenir?

En son sürücüleri doğrudan Nvidia‘dan indirebilir veya buradan indirebileceğiniz Nvidia GeForce Experience uygulaması aracılığıyla güncellemeleri kontrol edebilirsiniz . Doğrudan indirme işlemi herhangi bir oturum açma veya hesap gerektirmese de, GeForce Experience, sürücülerini buradan alabilmeniz için bir hesabınızın olmasını gerektirir.

GeForce Experience, uygun Nvidia sürücülerini indirmenize yardımcı olur, ekstra özelliklerle birlikte gelir ve makinenizde en iyi performans veya kalite için oyunlarınızın ayarlarını optimize etmenize yardımcı olabilir.

Nvidia sürücüleri ne sıklıkla çıkıyor?

Yeni Nvidia GeForce Game Ready Sürücüleri genellikle ayda bir kez çıkar, ancak ara sıra bundan daha sık çıkabilirler. Sürücüler bu oyunlarda performans ve özellikler için belirli optimizasyonlar sunabildiğinden, yeni sürücüler genellikle popüler yeni oyunların piyasaya sürülmesiyle aynı zamana denk gelir.

Yeni Nvidia Studio Driver sürümleri biraz daha az sıklıkta ve düzenli bir programı izlemiyor gibi görünüyor. Ancak, geçen yıl, genellikle önceki sürücünün iki ayı içinde ortaya çıktılar. 

Ayrıca meraklı Titan, profesyonel sınıf Quadro ve veri merkezi Tesla grafik işlemcileri gibi, GeForce markasının dışında GPU‘ları için mevcut olan bir dizi başka Nvidia sürücüsü de var.

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir