1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Etkinlik öncesi Apple’ın yeni ürünleri ve kilit özellikleri

Etkinlik öncesi Apple’ın yeni ürünleri ve kilit özellikleri

Apple Watch Series 6

Bugün akşam saatlerinde düzenlenecek Apple donanım etkinliği öncesinde kilit yeni bilgiler gelmiş durumda.

15 Eylül Apple donanım etkinliği sağlam kaynak Evan Blass‘a göre daha önce söylendiği gibi iki değil dört farklı ürüne ev sahipliği yapacak. Apple’dan etkinlik kapsamında ilk olarak yeni nesil iPad Pro tasarımlı iPad Air 4 gelecek. Modelin gücünü A14 işlemciden alacağı ve USB-C portu taşıdı Blass tarafından verilen bilgiler arasında. Etkinlikte bir de 8. jenerasyon iPad gelecek deniyor. Bu standart tasarımlı model gücünü A12X işlemciden alıyor ve maalesef Lightning portunu kullanıyor. Etkinlik kapsamında ayrıca Apple Watch SE akıllı saat modeli de geliyor. İki farklı boyuta sahip olacağı aktarılan model, aynı zamanda LTE destekli sürümü de taşıyor. Bu modelin her zaman açık ekran özelliği bulunmuyor.

Apple Watch Series 6 için de yeni detaylar var

Akıllı saat Apple Watch Series 6, sen son mavi renkte gelecek denilmişti. Şimdi ise iki farklı boyut ve iki farklı versiyonu olacak ürünün gücünü S4 işlemciden alacağı ortaya çıktı. Saat daha önce çıkan bilgilere göre oksijen doygunluğunu belirleme özelliği ile yolda. Aktarıldığı kadarıyla Watch Series 6 kandaki oksijen seviyesi belirlenen düzeyin altına düştüğünde bildirimde bulunabilecek. Kan oksijen seviyesindeki düşüş ciddi solunum veya kardiyak problemlere neden olabiliyor deniyor ve bu konuda bilekten sürekli ölçüm gerçekten hayati görünüyor. Yeni sensörleriyle uyku takibi konusunda da gelişmiş veriler sunacağı aktarılan modelin, ayrıca “panik atak” belirleme desteğine sahip olacağı aktarılıyor

Yorum Yap
Bu içerik size yardımcı oldu mu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz haber bültenimize üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi siz olun.

Yazar Hakkında

Orta okuldan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yorum Yap