1. Anasayfa
 2. Haberler

Facebook Messenger için çıkan yeni özellik: “Watch Together”

Facebook Messenger için çıkan yeni özellik: “Watch Together”
0

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması Facebook Messenger, iOS ve Android tarafında yeni bir özellik daha kazandı.

Facebook Messenger için çıkan Watch Together isimli yeni özellik, kişilerin Facebook Watch içerisinde aynı anda görüntülü görüşme yaparken video izleyebilmesine imkan tanıyor. Global olarak hem iOS hem de Android için çıkan özellik, sıkı arkadaşların uzaktan eğlenceli vakit geçirebilmesi için oldukça güzel görünüyor. Normal Messenger içerisinde sekiz kişiye kadar, Messenger Room içerisinde ise 50 kişiye kadar olan destek, önemli görünüyor. Facebook bu arada Messenger için başka bilgiler de veriyor. Söylendiği kadarıyla serviste her gün tam 150 milyon video görüşme yapılıyor. Ayrıca kişiler her gün birbirlerine tam 200 milyon video gönderiyor.

Facebook Messenger en son güzel bir güvenlik detayı ile gündemdeydi

iOS için Facebook Messenger uygulamasına beklenen Face ID ve Touch ID desteği kısa süre önce gelmişti. Uzun süredir test aşamasında olan ve App Lock olarak isimlendirilen bu destek, kişilerin uygulamanın kendisini ve bağlı olarak mesajlarını Face ID ya da Touch ID biyometrik giriş sistemlerinden birisiyle kilitlemesine / korumasına imkan tanıyor. Bu sayede telefonunuzun kilidi açık olsa dahi Messenger’a erişim için yeniden biyometrik tanımlama yapılması gerekiyor. Bu durum genel olarak birçok kişinin hoşuna gidecek gibi görünüyor ve kişisel güvenliği de artırıyor. Burada Face ID ve Touch ID için bazı özelleştirme seçenekleri de var. Örneğin uygulamadan çıkar çıkmaz yeniden girdiğimde biyometrik tanımlama gereksin ya da 1 dakika, 15 dakika ya da 1 saat sonra gereksin gibi bir özelleştirme kullanıcılara sunuluyor.

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
 • 0
  evet
  EVET
 • 0
  hayir
  HAYIR

2006'dan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir