1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Flight Simulator için harika Xbox One kontrolcü modifikasyonu [Video]

Flight Simulator için harika Xbox One kontrolcü modifikasyonu [Video]

Flight Simulator için harika Xbox One

Uçuş simülasyonu konusunda dünyanın en iyisi olan Microsoft Flight Simulator 2020, bu sefer özel bir modifikasyon ile gündemde.

Microsoft Flight Simulator 2020, gerçekten son dönemde çıkmış en büyük oyunlar arasında yer alıyor. Gerçekçilik konusunda sınırları zorlayan simülasyon türündeki yapım, en iyi deneyimi elbette gelişmiş joystick sistemleriyle sunuyor. Ancak herkes bu genelde çok pahalı olan sistemlere bütçe ayıramıyor. İşte bu noktada karşımıza çıkan Akaki Kuumeri, üç boyutlu yazıcı kullanarak Xbox One kontrolcüsünü bir uçak joystick’i haline getirmiş. Burada özel parçalar basan Kuumeri, kontrolcüye bir lövye ve gaz kolu eklemeyi başarmış. Yukarıdaki videoda izleyebileceğiniz bu özel modifikasyon süreci, aktarıldığı kadarıyla sadece 10 dolar seviyesinde (Elbette buna 3D dahil değil ancak artık 3D yazıcı parçaları basan yerler bulunuyor) bir maliyet çıkarmış.

Microsoft Flight Simulator 2020 en son güldüren bir hata ile gündeme gelmişti

Genel olarak inanılmaz iyi yorumlar alan simülasyon, gerçek anlamda her yeri gezebilmenize imkan tanıyor. Bunun için tüm dünyayı uydu görüntüleri üzerinden tarayan Microsoft ve esas geliştirici isim Asobo Studio, Nathan Wright isimli bir öğrencinin OpenStreetMap verileri içerisinde istemeden yaptığı bir hatayı gözünden kaçırmış. Çünkü bu hata oyunda 2 katı olması gerekirken tam 212 katlı bir bina eklemişti.

Bu Avustralya merkezli inanılmaz büyük bina, ilk bulunduğunda hatırlarsınız tüm internet aleminin diline dolanmıştı. Aktarıldığı kadarıyla Nathan Wright’ın OpenStreetMap verileri içerisinde yaptığı hata Bing Maps‘e geçmiş, oradan çekilen veriler ile hazırlanan Microsoft Flight Simulator 2020‘de devasa bir binayı sanal pilotların karşına çıkarmış.

Yorum Yap
İçeriğe tepkiniz nedir?

Yazar Hakkında

Orta okuldan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yorum Yap