1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Google, “mırıldanarak” şarkı bulma sistemini hayata geçirdi [İzle]

Google, “mırıldanarak” şarkı bulma sistemini hayata geçirdi [İzle]

Google, "mırıldanarak" şarkı bulma sistemi

İnternet devi Google, arama altyapısına çok güzel bir özellik getirdi. Sadece “mırıldanarak” şarkı bulma dönemi başladı.

Google, sunduğu hizmetleri geliştirmeye devam ediyor. Bu bağlamda gelen yeni özellik, Google’ın iOS ve Android platformlarındaki ana uygulamasında kişilerin yukarıda da dediğimiz gibi sadece “mırıldanarak” ya da “ıslık çalarak” şarkı bulmasına imkan tanıyor. Bu özellik sayesinde kişiler, kafalarına takılan şarkıyı çok kolay olmasa da doğru mırıldanma ile bulabiliyor. Altyapıda tahmin edebileceğiniz üzere gelişmiş bir yapay zekadan yardım alan internet devi, özelliğe Asistan üzerinden de erişim sunuyor. Ancak bu özelliğin ilk defa sunulmadığını belirtmek gerekiyor. Başka bir servisde de uzun zamandır mırıldanarak şarkı bulma özelliği yer alıyor.

Google en son YouTube için yaptığı plan ile gündemdeydi

YouTube pazarda rakipsiz olarak yoluna devam ediyor. Google‘ın ise giderleri inanılmaz olan bu servisi ticari anlamda geliştirme planı bulunuyor. İşte bu yüzden YouTube’un aynı zamanda bir alışveriş platformu olması için de çalışmalar yapılıyor. Firma kişilerin videolarda gördükleri ürünleri direkt olarak YouTube’da satın alabileceklerin bir altyapı kurmak istiyor. Hatta aktif olarak testlerine başlanan özellik, firmanın kendisi kadar içerik üreticiler için de güzel görünüyor. Çünkü video üzerinden gidilen satın alımlardan içerik üreticiye de bir pay gideceği aktarılıyor.

Yorum Yap
İçeriğe tepkiniz nedir?

Yazar Hakkında

Orta okuldan itibaren tanıştığım bilgisayar ve telefon teknolojisi ile elimden geldiği kadar anladıklarımı bildiklerimi yazıya dökmeye çalışıyorum.

Yorum Yap